Został tylko jeden do złapania

  Został tylko jeden do złapania

  Fot. archiwum

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Bartosz B. (z lewej, na schodach biurowca w Grudyni) lubił pieniądze i dobre samochody.

  Bartosz B. (z lewej, na schodach biurowca w Grudyni) lubił pieniądze i dobre samochody. ©Fot. archiwum

  Śląscy policjanci ze specjalnej grupy do poszukiwania ukrywających się przestępców zatrzymali w Krakowie Bartosza B., podejrzewanego o udział w zagarnięciu majątku PPS "Grudynia" SA.
  Bartosz B. (z lewej, na schodach biurowca w Grudyni) lubił pieniądze i dobre samochody.

  Bartosz B. (z lewej, na schodach biurowca w Grudyni) lubił pieniądze i dobre samochody. ©Fot. archiwum

  Bartosz B. był poszukiwany od kilku lat przez sądy w Częstochowie i w Rybniku między innymi za to, że nie zgłosił się do odsiedzenia kary trzech lat więzienia za rozbój dokonany we wrześniu 1999 roku pod Częstochową. Wraz z bratem Cezarym ukradł wtedy swej ofierze samochód terenowy. Obaj po wyroku długo wymigiwali się od więzienia, ale w końcu Cezary swoje odsiedział i wyszedł na wolność, a Bartosz ukrywał się od kwietnia 2001 roku aż do ostatniego czwartku.

  - Zatrzymania na jednej z ulic w Krakowie dokonali policjanci z zespołu poszukiwań celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach - poinformował w piątek "NTO" Jacek Pytel z zespołu prasowego śląskiej komendy.
  - Deptaliśmy mu po piętach, ale Bartosz B. jeździł po całym kraju, a w szczególności upodobał sobie Małopolskę i Opolszczyznę. Mieliśmy ustalenia, że poruszał się różnymi samochodami typu Audi, Opel Frontiera i inne, znaliśmy ich rejestracje, namierzaliśmy go, aż w końcu nadszedł moment, że mogliśmy go zatrzymać. Był zaskoczony, nie stawiał oporu.
  Na Opolszczyźnie Bartosz B. pojawił się wiosną 2001 roku, aby pomóc swemu ojcu Andrzejowi B. w prowadzeniu "interesów" w Przedsiębiorstwie Produkcji Sadowniczej "Grudynia" SA. Poczynania jego ojca, samego Bartosza oraz jego współpracowników i wspólników opisywaliśmy wielokrotnie i szeroko na łamach "NTO". Mimo że Bartosz rozbijał się po okolicy drogimi samochodami, organizował imprezy w pałacyku w Jakubowicach i współuczestniczył - zdaniem prokuratury - w rozgrabianiu majątku przedsiębiorstwa, policja nie zdołała go wówczas zatrzymać.
  Prokuratura zarzuca Bartoszowi B. zagarnięcie 1,2 miliona z majątku PPS "Grudynia". Proces pozostałych osób zamieszanych w rozgrabienie 12 milionów z majątku spółki toczy się od końca ubiegłego roku przed opolskim sądem. Aby nie paraliżować procesu, wątek Bartosza B. oraz byłego prezesa Roberta Piroga (członka zorganizowanej grupy przestępczej z Rzeszowa) zostały wyłączone do odrębnych postępowań. Robert Piróg jest po zatrzymaniu Bartosza ostatnią poszukiwana osobą w tej sprawie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Warto zobaczyć

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama