Festiwal niewiadomych

  Festiwal niewiadomych

  Artur Janowski ajanowski@nto.pl

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Opole odłożyło budowę nowego amfiteatru. Najwcześniej może powstać dopiero w 2007 roku.
  Do czwartkowej sesji rady miasta plan miasta był taki: tuż po tegorocznym festiwalu rozpocznie się budowa nowego obiektu, który wart ma być nawet 40 mln zł. Inwestycji wymaga od Opola nie tylko telewizja organizująca festiwal, ale i fatalny stan obecnego amfiteatru.
  Tymczasem w dyskusji nad uchwałą, niezbędnej w staraniu się o pieniądze z Unii Europejskiej, prezydent Ryszard Zembaczyński przyznał, że budowa ruszy, ale... w 2006 roku.
  - Trzeba być realistą i jasno powiedzieć, że dwa kolejne festiwale odbędą się w starym obiekcie - mówił Zembaczyński. - Nie mamy jeszcze gotowej dokumentacji technicznej, a to uniemożliwia nam staranie się o pieniądze z Unii.
  Wiadomo, iż najpierw powstanie betonowa skorupa (ma być gotowa na festiwal w 2007 roku), a dopiero potem - jeśli będą pieniądze - Muzeum Polskiej Piosenki, parking podziemny i rozsuwany dach.
  Większość radnych podkreślała, że choć budowa nowego obiektu jest bardzo ważna dla miasta i Opolszczyzny, to na razie stoi pod wielkim znakiem zapytania. Inni - tak jak Arkadiusz Wiśniewski, szef radnych PO - podkreślali, że samego Opola na tak wielką inwestycję nie stać.

  - To na razie tylko wizja, która wciąż jest przesuwana w czasie i której nadal brakuje konkretów - podsumował po sesji Dariusz Smagała, radny UW i szef komisji rewizyjnej.
  W czwartek nowym radnym został Władysław Brudziński. Zastąpił Artura Sypienia, który przyznał się do brania łapówek i sam zrezygnował z bycia rajcą.

  Po długiej i burzliwej debacie radni zadecydowali, że w komisjach działających przy radzie miasta będą głosować imiennie, a wyniki będzie można zobaczyć w internecie i w biurze rady. Zwolennikiem takiego rozwiązania jest radny Prawicy Janusz Kowalski. Jego zdaniem to ważne dla kontroli rajców ze strony mieszkańców. W czwartek przepadł jednak projekt uchwały, by radni głosowali też imiennie na sesji.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Warto zobaczyć

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama