Pacjenci muszą poczekać

  Pacjenci muszą poczekać

  Fot. Witold Chojnacki

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Akcelerator już prawie dwa miesiące stoi bezczynny.

  Akcelerator już prawie dwa miesiące stoi bezczynny. ©Fot. Witold Chojnacki

  Uruchomienie nowoczesnego akceleratora znowu się opóźnia. Zacznie on służyć pacjentom nie wcześniej niż w połowie lutego.
  Akcelerator już prawie dwa miesiące stoi bezczynny.

  Akcelerator już prawie dwa miesiące stoi bezczynny. ©Fot. Witold Chojnacki

  Otwarcie nowego pawilonu radioterapii wraz z bunkrem oraz przekazanie akceleratora, przeznaczonego do napromieniania chorych, odbyło się w Wojewódzkim Ośrodku Onkologii 9 grudnia. Na uroczystości urządzonej z dużą pompą był obecny minister zdrowia Marek Balicki, władze województwa i posłowie, a podziękowaniom i zachwytom nie było końca.

  Pierwszy pacjent miał zostać poddany leczeniu nowym aparatem przed 20 grudnia.
  Tymczasem nic z tego nie wyszło. Kolejny termin, wyznaczony na połowę lutego, też jest nieaktualny. - Sam akcelerator jest gotowy - wyjaśnia dr Wojciech Redelbach, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Onkologii w Opolu. - Natomiast nadal odbywa się odbiór techniczny pawilonu radioterapii przez różne służby - PIP, sanepid, straż pożarną. Są terminy, procedury, których my nie przyspieszymy. Była potrzeba zorganizowania otwarcia tego obiektu w grudniu i ja już wtedy musiałem pogodzić się z tym, że będę atakowany.

  Zdaniem dyrektora nic złego się nie dzieje, gdyż leczenie nie zostało przerwane i pacjenci są poddawani napromieniowywaniu na starym aparacie. - Trzeba cierpliwie czekać na odbiór całości, gdyż nie można igrać z ludzkim życiem - podkreśla dr Redelbach. - Nowy akcelerator ruszy jednak najprędzej w połowie lutego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Warto zobaczyć

   Wideo