Nagrodzimy najlepszych

  Nagrodzimy najlepszych

  Kosz

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  W tym roku po raz ósmy wręczymy Złote Spinki - honorowe nagrody "Nowej Trybuny Opolskiej".
  Nagrodzimy najlepszych
  Wymyśliliśmy ją po to, by dostrzegać i nagradzać tych, którzy zyskali podziw i szacunek lokalnych społeczności, którzy rozsławili Opolszczyznę, bezinteresownie pomagali, byli doskonałymi organizatorami, społecznikami czy twórczymi i skutecznymi biznesmenami.

  Nagrodę chcemy wręczyć w pięciu kategoriach:
  - kultura,
  - samorządność,
  - promocja Opolszczyzny,
  - postawa społeczna,
  - biznes.
  Przysyłajcie nam swoje kandydatury z krótkim uzasadnieniem - na adres: "Nowa Trybuna Opolska", ul. Powstańców Śl. 9, 45-086 Opole, z dopiskiem "Złota Spinka 2005". Na zgłoszenia czekamy do 6 lutego.
  Uroczystość odbędzie się 19 marca na zamku w Kamieniu Śląskim.
  Honorowy patronat nad uroczystością objęli Elżbieta Rutkowska, wojewoda opolski, arcybiskup opolski Alfons Nossol i Grzegorz Kubat, marszałek województwa opolskiego.
  l W 1998 roku Złotą Spinkę w kategorii kultura otrzymał Adam Sroka, ówczesny dyrektor Teatru im. J. Kochanowskiego w Opolu, za to, że wyprowadził opolska scenę z prowincjonalizmu i wprowadził na widownię tej sceny widzów, za to, że współpracował z młodymi i zdolnymi twórcami, a także trafnie obsadzał. Dzięki takiej polityce aktorzy dostali możliwość pokazania się z jak najlepszej strony, a cały zespół - satysfakcję z grania i bycia docenianym.

  l W tej kategorii od początku istnienia Złotych Spinek nagrodziliśmy także Janusza Wójcika, dyrektora brzeskiego Centrum Kultury, Pawła Kozerskiego, dyrektora Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu, piosenkarkę Edytę Górniak, poetę Jacka Podsiadłę, ks. Jerzego Kowalika, założyciela parafialnej orkiestry w Naczęsławicach, Marka Fiedora, reżysera opolskiego Teatru im. J. Kochanowskiego, i Waldemara Lankaufa, założyciela teatrów amatorskich w Walcach, Głogówku i Kędzierzynie-Koźlu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Warto zobaczyć

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama