Siostry tracą cierpliwość

  Siostry tracą cierpliwość

  Fot. Witold Chojnacki

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Krystyna Ciemniak pokazuje plakietkę, jaką od piątku noszą opolskie pielęgniarki.

  Krystyna Ciemniak pokazuje plakietkę, jaką od piątku noszą opolskie pielęgniarki. ©Fot. Witold Chojnacki

  Od piątku opolskie pielęgniarki zaczęły nosić plakietki z napisem "Akcja protestacyjna". Nie wykluczają, że ją zaostrzą i odejdą od łóżek pacjentów.
  Krystyna Ciemniak pokazuje plakietkę, jaką od piątku noszą opolskie pielęgniarki.

  Krystyna Ciemniak pokazuje plakietkę, jaką od piątku noszą opolskie pielęgniarki. ©Fot. Witold Chojnacki

  Planują odejście od łóżek pacjentów i głodówkę. - Na razie ogłosiliśmy pogotowie protestacyjne, w ramach solidarności ze strajkującymi koleżankami z innych regionów - powiedziała wczoraj na konferencji prasowej Krystyna Ciemniak, przewodnicząca opolskiego Zarządu Regionu Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. - Jeśli jednak rząd nie wpłynie na zmianę kodeksu postępowania cywilnego, dającego komornikom prawo do zajmowania pensji pracownikom, to akcję zaostrzymy. Dajemy mu dwa tygodnie czasu, a potem, jeśli nic nie wskóramy, odejdziemy od łóżek pacjentów. Będzie to drastyczna decyzja, nie chcemy krzywdzić chorych, lecz nie mamy innego wyjścia.
  Do głodówki może dojść już na dniach, a jej rozpoczęcie planuje... przewodnicząca zarządu regionu. Głodówkę prowadziłaby w siedzibie izby pielęgniarek przy ul. Świerkowej w Opolu.
  Siostry są też przeciwne zaciąganiu przez szpitale kredytów (na wypłaty pracownikom zaległych podwyżek) i przekształcaniu ich w spółki prawa handlowego. - W województwie sprywatyzowały się cztery placówki: szpitale w Ozimku, Prudniku, Kluczborku oraz sanatorium w Suchym Borze i w każdej z nich pielęgniarki wyszły na tym źle - podkreśliła Krystyna Ciemniak. - Część z nich straciła pracę, a pozostałe muszą teraz pracować za dwie. Na przykład ponad 40 pielęgniarek z Prudnika musi teraz dojeżdżać aż do opolskiego WCM. Część pensji tracą od razu na bilety...

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Warto zobaczyć

   Wideo