Prawnicy poradzą gratis

  Prawnicy poradzą gratis

  Man

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Przez następny tydzień będzie można skorzystać z bezpłatnych porad udzielanych przez sędziów, prokuratorów i adwokatów.

  Gdzie po porady

  Gdzie po porady


  Informacji można zasięgnąć we wszystkich prokuraturach rejonowych w naszym województwie. Codziennie pomoc udzielana będzie także w każdym sądzie rejonowym. Na tablicach ogłoszeń pojawią się informacje, gdzie i kto udziela bezpłatnych porad między godz. 8 a 15.
  Bezpłatnych porad będą udzielali również adwokaci:
  - Opole, ul. Damrota 4, codziennie, godz. 15-16.30;
  - Brzeg, ul. Chrobrego 18 i Chrobrego 6B/2, ul. Piastowska 14 w godz. 14-16;
  - Kędzierzyn-Koźle, ul. Czerwińskiego 1 i 2, ul. Sądowa 4, godz. 14-16.30;
  - Kluczbork, ul. Krakowska 22, godz. 10-11; ul. Mickiewicza 14, poniedziałek, 15-16, wtorek, godz. 11-13;
  - Krapkowice, ul. Kościelna 2, środa, godz. 15-16;
  - Nysa, ul. św. Piotra 2, Bracka 14 i Kądziołki 2/1; godz. 15-16;
  - Prudnik, pl. Szarych Szeregów 6, godz. 14-16;
  - Strzelce Opolskie, ul. Opolska 16, godz. 14.30-15.30.  Dzień Ofiar Przestepstw przypada na wtorek 22 lutego br., natomiast od 21 do 25 lutego będzie trwał Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw, w ramach którego udzielane są darmowe porady prawne. Skorzystać z nich mogą np. ofiary wypadków samochodowych, rozbojów czy przemocy w rodzinie.
  Porady można uzyskać we wszystkich sądach rejonowych, prokuraturach rejonowych oraz wyznaczonych kancelariach adwokackich. Będzie się można dowiedzieć m.in., jakie prawa przysługują pokrzywdzonym.

  Tydzień Ofiar Przestępstw jest już organizowany po raz trzeci. W ubiegłych latach cieszył się na Opolszczyźnie dużym zainteresowaniem. Dwa lata temu z porad udzielonych tylko przez prokuratorów skorzystało ok. 200 osób. - W każdej prokuraturze zostanie wyznaczona osoba, która ma pełnić dyżur. W Opolu będą to nawet dwie osoby - zapowiada Lidia Sieradzka, rzecznik opolskiej prokuratury.

  - W sądach, na tablicach ogłoszeń, zawisną informacje o tym, kto, w którym pokoju i w jakich godzinach przyjmuje - tłumaczy Waldemar Krawczyk, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Opolu. - Do pełnienia dyżurów w miarę możliwości mają być wyznaczani asystenci i aplikanci, a jeśli nie będzie takiej możliwości, porad udzielą asesorzy i sędziowie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Warto zobaczyć

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama