Wyrzuceni atakują

  Artur Janowski ajanowski@nto.pl

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Najemcy Maski i Laboratorium będą się sądzić z opolskim ratuszem.
  Na oba lokale - znajdujące się w opolskim Rynku - mają wypowiedziane umowy. Najemcy przyznali się przed prokuraturą do wręczania łapówek poprzednim władzom miasta, które sądzone są w procesie "ratuszowym". Najemcy tłumaczą, że byli do łapówek zmuszani.
  Urząd stwierdził, że mają opuścić oba lokale do końca lutego i że nie należą im się odszkodowania za prace, które wykonali wewnątrz. Dziś wiadomo, że tego nie zrobią. Nie zamierzają także płacić podwyższonego o 100 procent czynszu za bezumowne zajmowanie pomieszczeń.
  Mało tego. Wczoraj do Sądu Rejonowego w Opolu wpłynął pozew o uznanie wypowiedzenia umowy za bezskuteczne, gdyż zdaniem najemców było ono bezprawne. Kolejny pozew dotyczy odmowy sprzedaży obu lokali, które najemcy chcieli wykupić, lecz urząd się wycofał z transakcji.
  - Mogę tylko potwierdzić, że są dwa pozwy, o reszcie zadecyduje sąd - poinformował adwokat Zbigniew Konowalczuk, reprezentujący najemców.
  Oba pozwy spowodują najpewniej, że urzędowi nie uda się uzyskać nakazu komornika, dzięki któremu mógłby szybko wyeksmitować najemców. Cała ta przepychanka prawna może potrwać nawet kilka lat (potęgują ją fakty, że o lokale starają się także Klub Związków Twórczych oraz gmina żydowska).
  - Wypowiedzenia umów nie będą cofnięte - stwierdził wczoraj Janusz Kwiatkowski, wiceprezydent ds. lokalowych, który o pozwach dowiedział się od dziennikarza "NTO".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Warto zobaczyć

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama