Złożył wyjaśnienia i wyszedł

  Złożył wyjaśnienia i wyszedł

  Kes

  Nowa Trybuna Opolska

  Nowa Trybuna Opolska

  Na rozpoczętym w piątek w Opolu procesie Andrzeja Sz., byłego dziennikarza sportowego "NTO", zapadła decyzja o uchyleniu mu aresztu.
  Nim doszło do odczytania aktu oskarżenia przeciwko oskarżonemu o pedofilię dziennikarzowi, obrońca złożył wniosek o wyłączenie w całości jawności rozprawy. Sędzia Daniel Kliś z Sądu Rejonowego w Opolu przychylił się do tego wniosku, gdyż, jak uzasadniał, jawne prowadzenie rozprawy może naruszyć dobre obyczaje i interes prawny osób pokrzywdzonych.
  - Proces się rozpoczął, oskarżony złożył obszerne wyjaśnienia - informuje sędzia Adam Szokalski, zastępca przewodniczącego VII wydziału karnego. - Nie mogę ujawnić, czy przyznał się do winy, gdyż naruszałoby to tajność postępowania.
  Wczoraj sąd przesłuchał pięciu świadków, następni złożą zeznania 1 kwietnia, na kolejnej rozprawie.
  Przypomnijmy: Andrzej Sz., były dziennikarz sportowy, został zatrzymany 14 grudnia ubiegłego roku pod zarzutem pedofilii. Prokuratura postawiła mu zarzuty nakłaniania kilkunastoletnich chłopców wychodzących ze szkoły do seksu oralnego w zamian za 50 złotych (usiłował nakłonić do tego czynu 14-latka, ale chłopiec uciekł) oraz molestowania 7-letniego dziecka, bawiącego się w piaskownicy przed swoim blokiem.
  W toku postępowania przygotowawczego Andrzej Sz. nie przyznawał się do winy, twierdził, że nie ma nic wspólnego z molestowaniem 7-letniego dziecka, natomiast wśród młodych chłopców prowadził dziennikarskie śledztwo dotyczące oferowania usług seksualnych za pieniądze.
  Andrzejowi Sz. grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Oskarżony od grudnia przebywał w areszcie, gdyż istniała obawa matactwa. W piątek, po złożeniu obszernych wyjaśnień, wyszedł na wolność.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Warto zobaczyć

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama