Dwoje w piaskownicy

  Ika

  Nowa Trybuna Opolska

  Nowa Trybuna Opolska

  W czwartek w Teatrze Kochanowskiego odbędzie się premiera sztuki Michała Walczaka "Piaskownica" w reżyserii Tomasza Hynka.
  Opolska publiczność już miała okazję zetknąć się z tekstem Walczaka w ramach prezentacji Sceny Nowej Dramaturgii. Tym razem zobaczymy ją w pełnej wersji scenicznej, w interpretacji Tomasza Hynka, znanego opolanom twórcy "Czarodziejskiego korowodu" i "Spokoju w głowie".

  Sztuka opowiada o dwojgu dorosłych ludzi - kobiecie i mężczyźnie - którzy spotykają się w piaskownicy, by toczyć nieustanny bój w ramach walki płci.
  - To rzecz o egocentryzmie i o potrzebie bycia kochanym - powiedział na wczorajszej konferencji prasowej Tomasz Hynek. - Mam nadzieję, że będzie i wzruszająca, i śmieszna.

  U Hynka, inaczej niż w dotychczasowych wystawieniach "Piaskownicy", gdzie bohaterowie byli ludźmi młodymi, zagrają dojrzali aktorzy. Na scenie zobaczymy Ewę Wyszomirską i Grzegorza Mickiewicza.
  Scenografię przygotowała Anna Popek. Muzykę skomponował Tomasz Hynek - jak powiedział - z litości dla kolegów-kompozytorów, którym niełatwo byłoby z nim współpracować.
  Sztuka zostanie pokazana na Scenie na Parterze. Premierowe przedstawienie rozpocznie się w czwartek o godz. 19. Spektakl trwa ok. 70 minut.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Warto zobaczyć

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama