Urlop może się przedłużyć

  Urlop może się przedłużyć

  Maciej T. Nowak

  Nowa Trybuna Opolska

  Nowa Trybuna Opolska

  Marta Chudzikiewicz, przedstawicielka Biura Informacyjnego Województwa Opolskiego w Brukseli, jutro ma się stawić na przesłuchanie w opolskiej prokuraturze.
  Poprosiła o urlop na piątek i przyjeżdża - potwierdził nam wczoraj Grzegorz Kubat, marszałek województwa, który jest jej przełożonym.

  Prokuratura Okręgowa w Opolu, która wspólnie z Centralnym Biurem Śledczym prowadzi śledztwo dotyczące korupcji przy ubezpieczaniu Elektrowni Opole, nie udziela w tej sprawie żadnych informacji.

  - To śledztwo się toczy i nie będziemy ujawniać naszych zamiarów, komu zamierzamy przedstawić zarzuty, kogo zatrzymać, a wobec kogo zastosować jeszcze inne środki - powiedział nam wczoraj Józef Niekrawiec, prokurator okręgowy.
  Zadzwoniliśmy do Marty Chudzikiewicz, ale nie chciała z nami wczoraj rozmawiać.
  Jej piątkowe przesłuchanie może się okazać decydujące co do dalszego pobytu na placówce w Brukseli. Marszałek Kubat już dawno zapowiadał: jeśli się okaże, iż Marta Chudzikiewicz jest zamieszana w tę sprawę, to straci stanowisko.
  - Podtrzymuję to, co powiedziałem. Wszystko zależy od tego, jak się sprawa rozwinie. Po przesłuchaniu pani Marty podejmiemy decyzję - powiedział wczoraj marszałek.

  W śledztwie dotyczącym korupcji przy ubezpieczaniu Elektrowni Opole podejrzanych jest już 14 osób. Wśród nich Stanisława Ch. (b. dyrektor opolskiego PZU), jej starsza córka Natalia D. i zięć. Rodzinie D. prokuratura zarzuca pomoc w przekazywaniu pieniędzy z łapówek. Na nich były wystawiane umowy - zlecenia, które umożliwiały wyprowadzanie pieniędzy z firmy Jargo. Według nieoficjalnych informacji podobne zarzuty postawione zostaną drugiej córce byłej dyrektor PZU Marcie Chudzikiewicz.
  Oprócz Stanisławy Ch. w areszcie na proces czekają: Maciej J., mąż posłanki Aleksandry Jakubowskiej, Henryk Sz., b. prezes opolskiej elektrowni, i Jarosław N., wiceprezes kancelarii brokerskiej Jargo. Wszyscy sa podejrzani o dzielenie się pieniędzmi z prowizji za ubezpieczenie Elektrowni Opole.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Warto zobaczyć

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama