Jeden Śląsk w Berlinie

  Jeden Śląsk w Berlinie

  Bil, Seb

  Nowa Trybuna Opolska

  Nowa Trybuna Opolska

  Popisy kroszonkarki, bicie monet, wspólne zdjęcia z rycerzami - tak w weekend nasze województwo pokazało się na Międzynarodowych Targach Turystycznych w Berlinie. Impreza potrwa do jutra.
  Po raz pierwszy w historii targów Opolszczyzna wystąpiła pod jednym wspólnym szyldem "Śląsk", z województwami dolnośląskim i śląskim.
  - Niemcy są najczęściej odwiedzającymi nasz region turystami. Cieszę się, iż w tym roku widać Opolszczyznę jako zorganizowaną grupę trzech województw. Wspólna promocja ma ogromną szansę i potencjał - mówi marszałek województwa opolskiego, Grzegorz Kubat, obecny na targach w Berlinie.

  Opolskie stoisko przyciągało zwiedzających olbrzymimi zdjęciami stolicy województwa i Góry św.
  Anny. Nie zabrakło też tradycyjnie pokazów kroszonkarskich oraz bicia monet. Do zdjęć ze zwiedzającymi pozowali członkowie Opolskiego Bractwa Rycerskiego. Na scenie zaś występy dali artyści Opolskiego Teatru Lalki i Aktora, zespołu tanecznego Adena, oraz Filharmonii Opolskiej.
  - Do opolskiego stoiska podchodziło wielu Niemców w starszym wieku, pytając o opolskie atrakcje turystyczne i bazę noclegową - mówi Grażyna Butmankiewicz, sekretarz Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. - Co ciekawe, Opolszczyzną interesowali się również nastolatkowie. Pytali o możliwości wymiany młodzieżowej, interesowały ich jeziora oraz ścieżki rowerowe. To znak, że trzeba stawiać na turystykę aktywną.

  Międzynarodowe Targi Turystyczne w Berlinie to największa i jedna z najbardziej prestiżowych imprez wystawienniczych światowej turystyki. W tym roku prezentuje się tam 10.409 wystawców ze 181 państw świata. Żeby obejść całą wystawę, trzeba sobie zrobić 11-kilometrowy spacer.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Warto zobaczyć

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama