Serki na dobry początek

  Serki na dobry początek

  Kog

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Osiem i pół tony serów topionych trafiło wczoraj do magazynów Opolskiego Banku Żywności w Luboszycach.
  Serkami uraczyła nas przed Wielkanocą Unia Europejska. Opolski Bank Żywności chce je rozdać organizacjom pozarządowym, z którymi już współpracował w ubiegłym roku (było ich 37). Bank jest też otwarty na innych partnerów. Warunek - darowaną żywność muszą odebrać własnym transportem.
  - W najbliższym czasie spodziewamy się kolejnych darów Komisji Europejskiej - powiedziała nam Violetta Porowska, prezeska Opolskiego Banku Żywności. - W przyszłym tygodniu dostaniemy ryż i mleko w kartonikach, a potem także sery żółte, makarony itp. Łącznie do października z Unii Europejskiej mamy zagwarantowane co najmniej 400 ton jedzenia.
  Opolski Bank Żywności zamierza w najbliższym czasie zdobywać dary także z innych źródeł - z hiper- i supermarketów, hurtowni i od producentów.
  Bank rozprowadza wyłącznie pełnowartościowe produkty z aktualnymi datami ważności. Aby lepiej je przechowywać, kupił chłodnię o pojemności 23 ton. W ubiegłym roku z 262 ton żywności pochodzącej z OBŻ skorzystało w województwie opolskim ponad 47 tys. osób.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Warto zobaczyć

   Wideo