Dużo bibuły i serca

  Dużo bibuły i serca

  Fot. Witold Chojnacki

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  W piątek w opolskiej katedrze rozstrzygnięto konkurs na palmę wielkanocną. Przyda się w tą niedzielę.
  Palma dzieci z „Naszej Szkoły” była najokazalsza.

  Palma dzieci z „Naszej Szkoły” była najokazalsza. ©Fot. Witold Chojnacki

  Naszą palmę robiliśmy przez całe dwa tygodnie - mówi Kasia Krysta z "Naszej Szkoły". - Najpierw z bibuły robiliśmy kwiatki, potem łańcuszki, na końcu trzeba było to wszystko przymocować do długiego kija. Nasza palma ma 2,5 metra wysokości.
  - Ja swoją palmę robiłem razem z rodzicami - mówi Martin Cholewa z przedszkola "Bajka". - Przyklejałem kwiatki. Moja palma nie jest duża, ale za to bardzo ładna.
  W przedszkolu nr 30 najpierw zorganizowano wewnętrzny konkurs, na którym wybrano reprezentanta do opolskiego konkursu. Wygrała praca Dominik Włoch i to właśnie z nią dzieci przyszły do katedry.
  - Są tu trawki, kolorowe kwiatki, kwiatki z materiału i bazie - opowiada dziewczynka - W jej zrobieniu pomagali mi rodzice.
  W katedrze pojawili się również starsi uczniowie. Niestety, w kategorii szkół gimnazjalnych, nie było dużej konkurencji - wystartowała tylko jedna szkoła, PG nr 4.
  Pierwsze miejsce w kategorii przedszkoli przyznano palmie zrobionej przez dzieci z przedszkola nr 30. Najładniejszą palmę, w kategorii szkół podstawowych, zrobili uczniowie "Naszej szkoły".
  - Do zwycięzców trafił puchar przechodni - mówi ksiądz Marian Saska, jeden z organizatorów konkursu. - Za rok będą musieli przekazać go swoim następcom.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Warto zobaczyć

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama