Dymisja za głupi żart

  Dymisja za głupi żart

  Tomasz Gdula tgdula@nto.pl

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Koniec kariery Jarosława Jurkowskiego na stanowisku rzecznika prasowego prezydenta Kędzierzyna-Koźla. 31 marca Wiesław Fąfara wręczy mu wypowiedzenie.
  Powód: tydzień temu Jurkowski w rozmowie z Tomaszem Adamkiem, współpracownikiem Radia Plus, zażartował, że prezydent dał się skorumpować przedstawicielom jednej z sieci handlowych.

  - Dali ciężkie pieniądze i prezydent Fąfara dał się kupić - powiedział dziennikarzowi Jarosław Jurkowski. Na pytanie Tomasza Adamka, czy może wykorzystać ten fragment wywiadu, rzecznik odparł z uśmiechem: - Oczywiście. Jasne. Nie ma, że żartuję.

  Radio Plus odmówiło Tomaszowi Adamkowi nadania wywiadu, uznając go za mało wiarygodny. W piątek dziennikarz przekazał nagranie konkurencji - Radiu Park z Kędzierzyna-Koźla. Stacja puściła je w eter. Kilkadziesiąt minut po emisji audycji Jarosław Jurkowski złożył dymisję na ręce prezydenta Kędzierzyna-Koźla.
  - Musiałem ją przyjąć, aby dwuznaczna sytuacja nie wpływała na atmosferę wokół mnie i urzędu miasta - wyjaśnił Wiesław Fąfara.
  Tymczasem sprawa trafiła do mediów ogólnopolskich. W poniedziałek za "grzesznego" prezydenta i jego rzecznika przez kilkadziesiąt minut modlili się słuchacze Radia Maryja.
  Z kolei we wtorek - jak powiedział nam sam prezydent Fąfara - Liga Polskich Rodzin złożyła w prokuraturze doniesienie o popełnionym przez niego przestępstwie korupcji, na dowód przekazując nagranie rozmowy Jurkowskiego z dziennikarzem. W wydanym oświadczeniu LPR zaapelowała do prezydenta o rezygnację ze stanowiska.

  Gwoli ścisłości: przetarg na budowę nowego supermarketu w Kędzierzynie-Koźlu został unieważniony z przyczyn formalnych, a Radio Plus zawiesiło współpracę z Tomaszem Adamkiem.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Warto zobaczyć

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama