Złodzieje zza miedzy

  Złodzieje zza miedzy

  Michał Wandrasz mwandrasz@nto.pl

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Kradzież 42 samochodów mają na koncie dwaj złodzieje ze Śląska schwytani przez kędzierzyńskich policjantów.
  23 marca na parkingu pod hipermarketem Hypernova w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie wcześniej zniknęło już kilka wozów, wywiadowcy z komendy powiatowej zauważyli dwóch młodych mężczyzn szykujących się do kradzieży audi. Policjanci odczekali, aż złodzieje dostaną się do wozu i kiedy próbowali odjechać, zostali zatrzymani. Złodzieje: 19- i 23-latek są mieszkańcami województwa śląskiego. Byli wcześniej karani za kradzieże aut. Zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

  Ze śledztwa wynika, że ukradli 42 samochody w województwach opolskim, śląskim i małopolskim.
  - Najbardziej interesowały ich kilkuletnie volkswageny, audi i mercedesy, a nowsze i droższe auta często kradli na konkretne zamówienie - wyjasnia Marek Dyjasz, naczelnik Wydziału Kryminalnego KWP w Opolu. - Grupę, w skład której wchodzili ci dwaj mężczyźni, rozpracowywaliśmy od początku tego roku. Ekipa kradła wozy również pod opolskim Realem (7 aut) i pod dużymi sklepami w Kędzierzynie-Koźlu oraz w śródmieściu Opola. Przewidujemy w tej sprawie kolejne zatrzymania. Nie jest to jedyna grupa, którą ostatnio rozpracowujemy na Opolszczyźnie.

  Jak przypuszczają policjanci, złapani w Kędzierzynie-Koźlu złodzieje działali na Opolszczyźnie od ubiegłego roku. Mało brakowało, by złapano ich kilka miesięcy temu, kiedy to z placu Teatralnego w Opolu ukradli volkswagena transportera. Podczas próby zatrzymania na policyjnej blokadzie w Gliwicach złodzieje próbowali przejechać policjanta. Złodzieje uciekli, a samochód porzucili w lesie.

  Skradzione auta wywożone były na Śląsk, gdzie w "dziuplach" miały przebijane numery, były legalizowane, a następnie sprzedawane, głównie za wschodnią granicę lub też cięte na części. Na razie policji nie udało się odzyskać żadnego z nich.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Warto zobaczyć

   Wideo