Świadek w masce

  Maciej T. Nowak mnowak@nto.pl

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  W procesie pierwszego zarządu spółki Dobre Domy Opole sąd przesłuchał wczoraj Tadeusza Sz. Tym razem to nie świadek przyszedł do sądu, a sąd pojechał do świadka.
  Biznesmen Tadeusz Sz., jeden z bohaterów afery ratuszowej, nie mógł się stawić z powodu stanu zdrowia. Poważnie choruje już od kilku lat.

  W przesłuchaniu oprócz sędziego uczestniczyła prokurator, adwokat oraz protokolantka.
  - Trwało półtorej godziny, a Tadeusz Sz. zeznawał w szczelnej masce, bo każda infekcja może być dla niego zabójcza - relacjonował mecenas Janusz Filipowicz. Sz. wyjaśniał, jak działała jego Agencja Usług Finansowych, która miała pośredniczyć w szukaniu nabywców mieszkań na Kolorowym Osiedlu. Według prokuratury AUF inkasowała tylko prowizję, a klientów i tak znajdowała spółka Dobre Domy.
  Ustalono datę kolejnego przesłuchania, za dwa tygodnie.
  - Będzie ono możliwe, jeżeli Tadeusz Sz. nie zostanie do tego czasu poddany przeszczepowi szpiku, do którego jest przygotowany - powiedział "NTO" mec. Filipowicz.

  Przed odwiedzinami u Tadeusza Sz., jeszcze na sali sądowej, przesłuchano Krystynę M., ostatnią z oskarżonych. Nie przyznała się do zarzutu. Podtrzymała wyjaśnienia złożone w prokuraturze. Prezes DDO zawarł z małżeństwem M. umowę na sprzedaż domku. W razie zerwania umowy z winy spółki małżeństwo M. miało odzyskać wpłacone pieniądze plus 10 proc. rekompensaty. Umowę rozwiązano, a M. zamiast obiecanych 4 tys. zł dostali aż 70 tys. zł.
  - Z propozycją takiej wypłaty wystąpił prezes Grzegorz K. - tłumaczyła Krystyna M. - Nie podejrzewałam, że to może być niezgodne z prawem.
  Pierwszy zarząd Dobrych Domów prokuratura oskarżyła o działanie na szkodę spółki.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Warto zobaczyć

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama