Żółty na górze, biały na dole

  Żółty na górze, biały na dole

  Fot. Witold Chojnacki

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Część flag watykańskich umieszczonych na budynkach dla uczczenia śmierci Jana Pawła II, wisi "do góry nogami". Co ciekawe, również na budynku Kurii Diecezjalnej w Opolu.
  Jeszcze wczoraj flagi papieskie na kurii wisiały odwrotnie.

  Jeszcze wczoraj flagi papieskie na kurii wisiały odwrotnie. ©Fot. Witold Chojnacki

  Wiem, wiem, mówiłem osobom odpowiedzialnym, ale jeszcze mnie nie posłuchały - powiedział nam wczoraj ks. Joachim Kobienia, sekretarz arcybiskupa Alfonsa Nossola. - Żółty kolor powinien być na górze, a biały na dole. Z tego co zauważyłem, to co druga papieska flaga jest u nas powieszona odwrotnie - dodał.
  Flaga papieska, która powstała w 1929 r., składa się z dwóch pionowych pól o identycznych wymiarach i kształtach. Pierwsze pole jest żółte, a drugie białe. Na białym tle widnieją dwa skrzyżowane klucze - srebrny i złoty, powiązane czerwonym sznurem.
  Gdy flagę obrócimy o 90 stopni, wówczas barwa żółta znajdzie się na górze.
  Kolor żółty był symbolem boskości, nieba i wszystkiego, co należało do sfery niebieskiej. Biały z kolei symbolizuje szczerość i czystość. Chorągiew Watykanu jest symbolem, który głosi światu zbawcze dzieło Jezusa Chrystusa.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Warto zobaczyć

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama