Burmistrz obrażony, poseł zaskoczony

  Burmistrz obrażony, poseł zaskoczony

  Tmk

  Nowa Trybuna Opolska

  Nowa Trybuna Opolska

  Edward Flak, burmistrz Olesna, uważa, że poseł Leszek Korzeniowski zniesławił Fritza Habera, śląskiego noblistę. Dlatego wysłał do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.
  Według burmistrza poseł zniesławił Habera, nazywając go przestępcą wojennym (późniejszy noblista, chemik, podczas I wojny światowej nadzorował niemiecki atak chemiczny pod Ypres).
  - Takie określenie mnie obraża, jako Ślązaka, gdyż Haber jest śląskim noblistą, a także jako absolwenta wrocławskiej uczelni, na której wykładał - mówi Edward Flak.
  - Trudno się przejmować tym, co mówi burmistrz Flak. Poczekam, co powie prokuratura - stwierdza poseł Korzeniowski.
  - W tej sprawie chodzi o to, że zgłosiłem wojewodzie, iż wśród patronów szkoły w Oleśnie jest kontrowersyjna osoba Habera. Nadal tak uważam. Być może z burmistrzem spotkam się w sądzie w sprawie naruszenia moich dóbr osobistych.OKIEM EKSPERTA
  Noblista to nie prezydent
  Roman Wawrzynek, emerytowany prokurator, były rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Opolu:
  - Nobliści nie są chronieni w taki sposób jak choćby prezydent czy premier. Jeśli sprawa dotyczy zmarłego, to osoby, których dobra naruszono poprzez jego zniesławienie, czyli głównie rodzina, powinny raczej dochodzić swoich praw z prywatnego oskarżenia karnego lub cywilnego. Jest jednak prawna możliwość, że prokuratura się tym zajmie, jeśli uzna, że względy społeczne przemawiają za wszczęciem postępowania w sprawie, która jest prywatnoskargowa.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Warto zobaczyć

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama