Krzyczeli: gdzie jest kasa?!

  Krzyczeli: gdzie jest kasa?!

  Fot. Rafał Baran

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Liczyli na wielki łup, zabrali 200 złotych. W piątek bandyci napadli na Ośrodek Pomocy Społecznej w Baborowie.
  Tymi drzwiami bandyci wdarli się do biur ośrodka i zrabowali 200 złotych.

  Tymi drzwiami bandyci wdarli się do biur ośrodka i zrabowali 200 złotych. ©Fot. Rafał Baran

  Kilkanaście minut po godzinie 8.00 do biur ośrodka wtargnęło dwóch mężczyzn. Byli dobrze zbudowani, mieli jasne dresy i kominiarki na twarzach. Paralizatorem i przedmiotem przypominającym broń sterroryzowali sześć osób: czwórkę pracownic i dwie interesantki.

  - Strach był ogromny - mówi Urszula Szewczuk, kierownik ośrodka. - Gdy usłyszałam krzyki, kazałam pracownicy zadzwonić po policję, a sama wyszłam z gabinetu.

  To był widok jak z thrillera: na podłodze leżała jedna z interesantek, napastnik groził przedmiotem przypominającym pistolet. Kazał się zaprowadzić do kasy, gdzie przechowywane są pieniądze dla podopiecznych z całej gminy.
  Wszystko rozegrało się błyskawicznie. Trwało nie więcej niż kilka minut.
  - Bandyci zaatakowali w dniu wypłaty zasiłków i najprawdopodobniej spodziewali się dużej gotówki w kasie - podejrzewa Zbigniew Masiuk z Komendy Powiatowej Policji w Głubczycach. - Przeliczyli się. Pieniądze jeszcze nie dojechały. Zabrali więc około dwustu złotych i uciekli.

  W piątek przez cały dzień Ośrodek Pomocy Społecznej był zamknięty. Jeszcze kilka godzin po zdarzeniu na miejscu pracowali policjanci: przesłuchiwali świadków i zabezpieczali ślady. Mimo to wszyscy potrzebujący dostali pieniądze zgodnie z planem.
  W Baborowie zasiłki wypłacane są ponad 300 osobom. Połowa z nich otrzymuje przelewy na konto, reszta bierze gotówkę w kasie ośrodka. To właśnie pieniądze dla nich miały paść łupem bandytów.
  Widziałeś? Zadzwoń!
  Głubczycka policja prosi wszystkich świadków zdarzenia o kontakt. Osoby, które widziały coś podejrzanego lub zauważyły w dniu napadu rosłych mężczyzn w dresach, poruszających się po Baborowie i okolicznych miejscowościach, mogą dzwonić pod numer telefonu komendy w Głubczycach: 471 02 03, 471 02 10 lub 997.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Warto zobaczyć

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama