Ukraińcy chcą wziąć Nysę

  Ukraińcy chcą wziąć Nysę

  Michał Lewandowski mlewandowski@nto.pl

  Nowa Trybuna Opolska

  Nowa Trybuna Opolska

  W przyszłym tygodniu rząd zakończy negocjacje z ukraińskim AwtoZAZ o sprzedaż Daewoo FSO.
  Taką deklarację złożył w czwartek w sejmie Jacek Piechota, minister gospodarki.
  - Oczywiście, jeżeli nie zaistnieją nadzwyczajne okoliczności i nie zmienią się warunki określane przez inwestora - zastrzegł minister. - Oferta zakłada wprowadzenie w 2007 r. nowego modelu samochodu, wzrost produkcji samochodów do poziomu 150 tys. sztuk rocznie w roku 2009 roku.
  Daewoo to nie tylko Żerań, ale również Nysa.
  AwtoZAZ jest zainteresowany zakładem w Nysie, jego eksperci byli tu, oglądali i oceniali majątek. AwtoZAZ jest zainteresowany uruchomieniem tam produkcji, ma na ten cel pieniądze, ma model samochodu, ale szczegółów na razie nikt nie zdradza.
  Józef Pałys, były szef zakładowej Solidarności w Nysie Motor, przypuszcza, że Ukraińcy będą w Nysie wytwarzać jakiś model busa:
  - Tak można wywnioskować po tym, jak zwiedzając lakiernię sugerowali powiększenie pewnych jej elementów - mówi. - Oby ta transakcja nastąpiła jak najszybciej. Ludzie już nie mogą się doczekać, kiedy będą mieli znowu pracę.

  Jarosław Marczyński, pełnomocnik syndyka Nysy Motor, nie ma żadnych informacji o przebiegu rozmów z AwtoZAZ.
  - Kilkakrotnie prosiliśmy ministerstwo o jakieś szczegóły, ale odpowiadano nam tylko, że rozmowy trwają - mówi. - Dlatego wstrzymuję się z wszelkimi komentarzami do czasu, aż będzie oficjalnie wiadomo co, kiedy i za ile zostanie sprzedane.

  Minister Jacek Piechota wyjaśnia: - W tej chwili rozmawiają ze sobą prawnicy obu stron. Wszystko wskazuje na to, iż najpóźniej do poniedziałku powinni skończyć. Zaraz potem rozpoczniemy bezpośrednie rozmowy z inwestorem. Mamy nadzieję, że jeszcze w przyszłym tygodniu dojdziemy do porozumienia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Warto zobaczyć

   Wideo