Ojcze Święty, błogosław miastu i światu

  Ojcze Święty, błogosław miastu i światu

  Zdjęcie autora materiału

  Nowa Trybuna Opolska

  Arcybiskup Alfons Nossol wydał odezwę na dzień intronizacji papieża Benedykta XVI, która zostanie odczytana we wszystkich kościołach w najbliższą niedzielę.
  Dobroć naszego Boga dała Kościołowi Katolickiemu po nieodżałowanej pamięci umiłowanym Ojcu Świętym Janie Pawle II nowego, 264. Następcę św. Piotra w osobie Prefekta Nauki Wiary, 78-letniego kardynała Josepha Ratzingera - napisał ordynariusz opolski. - Jego wybór już w czwartym głosowaniu jest wymownym świadectwem zarówno niewytłumaczalnej inspiracji Ducha Świętego, jak i wewnętrznej jedności Kościoła. Te fakty napawają nadzieją już u samego progu jego pontyfikatu.
  Podstawą radosnej nadziei jest dla katolików również pierwsze wystąpienie Benedykta XVI. Powiedział: "Po wielkim Papieżu Janie Pawle II kardynałowie wybrali mnie prostego, skromnego pracownika Winnicy Pańskiej. Pociesza mnie fakt, że Pan potrafi działać także poprzez narzędzia niedoskonałe, a przede wszystkim zawierzam się waszym modlitwom". Podczas pierwszej Mszy św. w Kaplicy Sykstyńskiej zapewnił, że podobnie jak jego poprzednik będzie z całą mocą realizował naukę Soboru Watykańskiego II i przypomniał, że w tym roku obchodzimy 40-lecie jego zakończenia.
  Drodzy Diecezjanie! W tak ważnym dla Kościoła powszechnego momencie dziejów nie chcemy przemilczeć naszej dumy i szczerej satysfakcji, że nowy papież kilkakrotnie gościł na naszej uroczej opolskiej ziemi. Zwłaszcza wspominamy jego pobyt w 1983 roku na Górze św. Anny, kiedy przewodniczył pielgrzymce mężczyzn i młodzieńców i razem z nami dziękował za obecność Jana Pawła w naszym Sanktuarium, a w drodze powrotnej poświęcił kamień węgielny kościoła filialnego parafii Kąty Opolskie pw. Trójcy Świętej w Choruli.

  Dziękując dzisiaj Ojcu Niebieskiemu, w dniu uroczystego wprowadzenia Papieża w jego urząd, za dar najwyższego ziemskiego kapłana, błagajmy równocześnie o wszystkie potrzebne dlań łaski. Prośmy zwłaszcza, aby Benedykt XVI mógł zawsze być w pełnym tego słowa znaczeniu "servus servorum Dei - sługą sług Bożych", wskazującym naszemu światu skutecznie na jedyną zbawczą "Drogę, Prawdę i Życie", na Jezusa Chrystusa, Światłość wszystkich narodów i Głowę Kościoła. I niech w ten sposób gruntuje we współczesnym świecie ewangelijną prawdę, wolność, sprawiedliwość i miłość, budując w nim trwały pokój Chrystusowy. Oby pontyfikat naszego nowego Papieża uczynił także z prymatu prawdziwy "urząd jedności", za którym tęskni dzisiaj nie tylko wciąż jeszcze podzielone chrześcijaństwo, ale również cały rozbity świat ludzki.
  Błogosław, Ojcze Święty, urbi et orbi, wiecznemu miastu i światu całemu i uproś u Boga dla wszystkich ludzi dobrej woli, by zechcieli być prawdziwymi siostrami i braćmi Chrystusa, tworząc jedną wielką rodzinę szczęśliwych dzieci Bożych.

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Warto zobaczyć

  Wideo