Oznakowany mniej kusi

  Oznakowany mniej kusi

  Wan

  Nowa Trybuna Opolska

  Nowa Trybuna Opolska

  115 właścicieli rowerów skorzystało z okazji i oznakowało swój jednoślad podczas piątkowej akcji znakowania rowerów zorganizowanej obok salonu "Superior Polska" przy ulicy Głogowskiej w Opolu.
  Kolejka chętnych ustawiła się już na pół godziny przed przybyciem policjantów, którzy potem przez cztery godziny specjalnym urządzeniem grawerowali na rowerach oznaczenia zawierające zakodowany adres właściciela.

  - Kupiłem właśnie tutaj rower dla córki, więc od razu skorzystam i go zabezpieczę - powiedział nam Jan Jakimowicz, ustawiając się na końcu kolejki składającej się z kilkunastu osób. - Potem będziemy go trzymali na balkonie, ale przypięty do barierki.
  W ramach programu Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu "Oznakuj swojego górala" od lipca 2003 roku na Opolszczyźnie policjanci oznakowali już około 6000 rowerów.
  Kolejni chętni będą mogli oznakować swój rower podczas imprez, o terminach i miejscach których poinformujemy. Na pewno jedna z takich akcji odbędzie się podczas festynu z okazji Dnia Dziecka na stadionie Gwardii w Opolu.
  Oznakowany rower jest mniej atrakcyjnym łupem dla złodzieja, a policja w razie kontroli takiego jednośladu łatwo sprawdzi, czy jadący nim człowiek jest jego właścicielem.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Warto zobaczyć

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama