Został ci jeszcze tydzień

  Został ci jeszcze tydzień

  Sabina Kubiciel

  Nowa Trybuna Opolska

  Nowa Trybuna Opolska

  Do 2 maja mamy czas na złożenie deklaracji podatkowych. Większość z nas już to zrobiła.

  Zanim oddasz PIT, sprawdź
  - czy wpisałeś swój numer NIP
  - czy podałeś rok, za który składasz zeznanie
  - czy określiłeś cel złożenia zeznania
  - czy dołączyłeś wszystkie załączniki
  - czy podpisałeś się na zeznaniu (jeśli jest to wspólne zeznanie małżonków muszą podpisać się oboje)


  Urzędy skarbowe będą pracowały dłużej
  - 28 i 29 kwietnia oraz 2 maja do godz. 17.00
  - dodatkowo 30 kwietnia (sobota) w godzinach od 7.30 do 15.30
  Wydłużony czas pracy nie dotyczy kas.  Szacujemy, że dokumenty złożyło około 60 procent podatników - mówi Barbara Kościelska z I Urzędu Skarbowego z Opola. - W ubiegłym roku o tej porze mieliśmy już 70 proc. zeznań. Ci, którzy nie mają zwrotów, z oddaniem dokumentów się nie spieszą.
  W Urzędzie Skarbowym w Namysłowie rozliczyło się już ponad 80 proc. podatników, podobnie jest w Oleśnie. Pracownicy skarbówek spodziewają się, że w tym tygodniu może być jeszcze dosyć tłoczno.
  - U nas najwięcej osób przychodzi we wtorki i piątki - mówi Dorota Brodzińska-Duda, naczelnik Urzędu Skarbowego w Namysłowie. - Lepiej omijać te dni. Nieco luźniej jest też rano albo pod koniec dnia pracy.

  Ci, którzy nie chcą ryzykować stania w kolejkach, PIT mogą wysłać pocztą. Powinien być to list polecony, aby w razie zgubienia przesyłki mieć potwierdzenie, że dokumenty zostały przesłane.

  Najwięcej trudności mamy z rozliczaniem dochodów uzyskanych za granicą oraz odliczeń na remonty. Przypomnijmy: w tym roku możemy skorzystać z m.in. z ulg na modernizację i remont, wpłacić 1 proc. na organizacje pożytku publicznego, skorzystać z "dużej ulgi budowlanej" i odliczeń na cele rehabilitacyjne.
  Urząd skarbowy na zwrot wykazanej w zeznaniu nadpłaty ma 3 miesiące. Pieniądze może przelać na konto (trzeba podać dokładny numer rachunku), przekazem pocztowym lub można je odebrać w kasie urzędu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Warto zobaczyć

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama