Ludzie flagi brali, a potem je wyrzucali

  Ludzie flagi brali, a potem je wyrzucali

  Fot. Witold Chojnacki

  Nowa Trybuna Opolska

  Nowa Trybuna Opolska

  Wczoraj członkowie Forum Młodych PiS w ciągu 40 minut rozdali opolanom 800 biało-czerwonych chorągiewek. Część z nich, niestety, trafiła do koszy na śmieci.
  W piątek w wielu koszach na ul. Krakowskiej można było zobaczyć biało-czerwone chorągiewki.

  W piątek w wielu koszach na ul. Krakowskiej można było zobaczyć biało-czerwone chorągiewki. ©Fot. Witold Chojnacki

  Rozdawanie chorągiewek w barwach narodowych było częścią ogólnopolskiej akcji "3 Maj - trzymaj z nami".
  - Wręczaliśmy chorągiewki wraz z PiS-owskim projektem konstytucji przechodniom na ulicy Krakowskiej w Opolu. Spodziewaliśmy się, że opolanie z okazji 3 Maja umieszczą je w oknach i samochodach - opowiada Robert Pietryszyn, szef opolskiej młodzieżówki PiS. - Rozchodziły się ekspresowo. Część starszych osób odmawiała, ale młodzi wszyscy brali flagi. Po 40 minutach wyczerpaliśmy zapas 800 chorągiewek.
  Radość z udanej akcji trwała krótko. Młodych działaczy zaalarmowali dziennikarze, informując, że biało-czerwone chorągiewki zalegają kosze na śmieci.
  - Jesteśmy oburzeni tym brakiem patriotyzmu - mówi Robert Pietryszyn.
  - To były wprawdzie papierowe chorągiewki, ale nosiły przecież biało-czerwone barwy. Apelujemy do rodziców, nauczycieli i wychowawców, by bardziej dbali o edukację patriotyczną młodego pokolenia i uczyli, czym jest godło i flaga. Ja sam podczas trwających 5 lat studiów prawniczych nie usłyszałem ani słowa o symbolach narodowych i szacunku dla nich. To się musi zmienić.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Warto zobaczyć

   Wideo