Ciecierski kontratakuje

  Ciecierski kontratakuje

  Artur Janowski ajanowski@nto.pl

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  - Zarzuty Sojuszu to fikcja - mówi Ryszard Ciecierski.

  - Zarzuty Sojuszu to fikcja - mówi Ryszard Ciecierski.

  Zarzuty wobec mnie to jakaś fikcja - uważa Ryszard Ciecierski, przewodniczący opolskiej rady miasta.
  - Zarzuty Sojuszu to fikcja - mówi Ryszard Ciecierski.

  - Zarzuty Sojuszu to fikcja - mówi Ryszard Ciecierski.

  Jego usunięcia domagają się radni SLD, niezależni, a popierają ich też rajcowie PiS. Zdaniem wnioskodawców jest niekompetentny, źle prowadzi sesje, przekracza swoje kompetencje. Do wczoraj przewodniczący odnosił się do tych zarzutów spokojnie. W poniedziałek zwołał jednak konferencję prasową.

  - Zarzuty SLD to fikcja - przekonywał Ciecierski, a dziennikarze dostali elaborat, w którym zbijał argumenty lewicy. - Radni SLD już wielokrotnie pokazywali, że ideały zastępują u nich korzyści. Chcą odwołania, bo zamierzają przeszkadzać prezydentowi.
  Ten ostatni wydał wczoraj oświadczenie. "Nie mogę być obojętny na taką bezczelność polityczną, są granice, których radni SLD przekraczać nie powinni" - napisał Ryszard Zembaczyński, który przypomniał, że społeczeństwo jest "zszokowane czynami SLD".
  Za Ciecierskim murem będą też stali radni Stowarzyszenia Rodzin Katolickich oraz klubu Platformy Obywatelskiej i Prawicy, w którym jest Ciecierski.
  - Będziemy bronić przewodniczącego, który jest człowiekiem o nieposzlakowanej opinii - stwierdził Arkadiusz Wiśniewski, szef radnych POiP. - Wniosek o jego odwołanie to awanturnictwo, które niczemu nie służy. Wierzymy, że nie przejdzie. a zatriumfuje prawość i sprawiedliwość.

  Kłopot w tym, że to właśnie głosy radnych Prawa i Sprawiedliwości mogą przesądzić o odwołaniu Ciecierskiego. Wg naszych obliczeń wnioskodawcy mają już 14 szabel w 25 osobowej radzie, a do odwołania potrzebują 13 głosów. - Prowadzimy rozmowy, które wskazują na to, że wynik głosowania nie jest jeszcze przesądzony - twierdził Wiśniewski, choć nie podawał szczegółów.
  Jak będzie? Wszystko wyjaśni się na czwartkowej sesji rady miasta.
  Specyficzny Pis
  Leszek Korzeniowski, poseł, szef PO na Opolszczyźnie: - Pan Ciecierski to człowiek instytucja. Zachowanie radnych PiS to zemsta polityczna za to, że kiedyś dostał od nich rekomendację, a potem zaczął ciążyć w stronę PO. Poza tym warto pamiętać, że to pan Kłosowski (dziś szef PiS na Opolszczyźnie - przyp. red.) miał chrapkę na stanowisko przewodniczącego. Czy widzę możliwość współpracy z PiS po wyborach parlamentarnych. To ugrupowanie zachowuje się dziś specyficznie na Opolszczyźnie, ale ja nadal wierzę we współpracę. Do wyborów jeszcze trochę czasu. Może w PiS coś lub ktoś się zmieni?
           Arti

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Warto zobaczyć

   Wideo