Dwóch do Brukseli

  Kub

  Nowa Trybuna Opolska

  Nowa Trybuna Opolska

  Dariusz Kozak i Mateusz Figiel zostali przedstawicielami Opolszczyzny w Brukseli. Wczoraj został rozstrzygnięty konkurs na te stanowiska.

  WYGRALI KONKURS
  Dariusz Kozak w Urzędzie Marszałkowskim zajmował się obsługą funduszy przedakcesyjnych i strukturalnych. Ma 28 lat. Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Obecnie studiuje podyplomowo na SGH w Warszawie.
  Mateusz Figiel pracuje w Urzędzie Marszałkowskim w Departamencie Współpracy z Zagranicą i Promocji Regionu, zajmował się także współpracą z biurem w Brukseli. Ma 31 lat. Skończył Akademię Ekonomiczną w Poznaniu, podyplomową psychologię na Uniwersytecie Opolskim oraz Szkołę Praw Człowieka przy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.  Startowało w nim 25 osób, a Kozak i Figiel otrzymali najwięcej punktów (po 78), zostawiając daleko w tyle konkurentów (najlepszy z nich dostał 60 punktów).
  - Wykazali się najlepszą znajomością prawa unijnego, zagadnień samorządowych oraz pokazali najciekawszą koncepcję funkcjonowania biura - wyjaśnia Violetta Ruszczewska, rzecznik marszałka województwa opolskiego. - Poza tym znają pracę w urzędzie, bo mają już kilkuletnie doświadczenie.

  Dariusz Kozak o nominacji dowiedział się od "NTO". Od trzech miesięcy pracuje w naszym biurze w Brukseli, gdzie został wysłany tymczasowo jako pracownik Urzędu Marszałkowskiego. Pojechał tam po tym, jak marszałek województwa odwołał jego poprzedniczkę - Martę Chudzikiewicz (jest zamieszana w aferę zwiazaną z ubezpieczaniem Elektrowni Opole - przyp. red.). Mateusz Figiel od 5 lat pracuje w Urzędzie Marszałkowskim w Departamencie Współpracy z Zagranicą.

  - Biuro ma pełnić nie tylko funkcję informacyjną i zbierać wiadomości o funduszach, z których może skorzystać region, ale chcielibyśmy, aby było ambasadą naszego regionu - mówi Mateusz Figiel. Obaj panowie będą się w Brukseli zmieniać. Nie ustalono jeszcze, czy będzie to raz w miesiącu, czy rzadziej. Na razie nie jest znana data podpisania z nimi umów i oficjalnego przejęcia biura.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Warto zobaczyć

   Wideo