Jan Ostrowski na przewodniczącego

  Jan Ostrowski na przewodniczącego

  Artur Janowski ajanowski@nto.pl

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Jan Ostrowski na przewodniczącego
  Radny Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, to dziś główny kandydat na szefa opolskiej Rady Miasta.
  Jan Ostrowski na przewodniczącego
  W biurze rady leży już wniosek o wybór nowego przewodniczącego (poprzedni, Ryszard Ciecierski, stracił stanowisko 19 maja głosami radnych SLD, niezależnych i PiS). Wniosek zgłosiła nie rządząca radą prawica, lecz klub SLD-UP. Nie podał jednak kandydata.

  - Być może zrobimy to na sesji, ale na pewno to nie będzie nikt od nas - przyznaje Dorota Dancewicz, szefowa klubu SLD-UP. - Wniosek złożyliśmy, bo prawica, która niby rządzi radą, jakoś dziwnie się do tego nie kwapiła. Tymczasem rada powinna mieć przewodniczącego.
  Wiele wskazuje na to, że będzie nim właśnie Jan Ostrowski.
  - Przekazałem mu łańcuch przewodniczącego w symbolicznym geście. To nie był przypadek, bo ja cenię symbole - mówił "NTO" Ryszard Ciecierski.

  Sam radny Ostrowski jest ostrożny: - Nie ma imiennego wniosku, nie ma więc mojej kandydatury. Jednak w razie czego byłbym w stanie tej zaszczytnej i odpowiedzialnej funkcji podołać - podsumowuje. Do czasu wyboru nowego przewodniczącego zastępuje Ryszarda Ciecierskiego.
  Inni kandydaci? Radni wymieniają takie nazwiska jak Dariusz Smagała (Partia Demokratyczna), Renata Ćwirzeń (Platforma Obywatelska) oraz Ewa Gajek (niezależna). Ale raczej są bez szans, by zgromadzić niezbędne minimum, czyli 13 głosów w 25-osobowej, mocno podzielonej radzie.
  - Przewodniczący Ostrowski ma największe szanse - mówi nam anonimowo jeden z prawicowych radnych, ale od razu zastrzega, że w opolskiej radzie to nigdy nic nie wiadomo, a prawica wciąż się jeszcze waha.
  Wszystko się wyjaśni na sesji 23 czerwca.
  Kim jest Jan Ostrowski
  Ma 60 lat. Inżynier technologii żywności, absolwent Akademii Rolniczej w Poznaniu. Żonaty, troje dzieci - dwóch synów i córka. Od 1982 roku wraz z rodziną prowadzi działalność gospodarczą. Prezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Mocno wspiera działalność organizacji pozarządowych. Życiorys ma bez zarzutu, ale warto pamiętać, że to w tej kadencji jego syn znalazł pracę w Miejskim Zarządzie Obiektów Rekreacyjnych. Ostrowski bardzo się denerwuje, gdy ktoś mu o tym przypomina. Zapewnia, że nie miał z tym nic wspólnego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Warto zobaczyć

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama