Drogi panie Jerzy...

  Fot. Anna Listowska

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  - Napisałam, że stypendium przeznaczyłabym na swoje podręczniki szkolne - mówi Marlena Barczyńska. - Za resztę kupiłabym piłkę do siatki i ochraniac

  - Napisałam, że stypendium przeznaczyłabym na swoje podręczniki szkolne - mówi Marlena Barczyńska. - Za resztę kupiłabym piłkę do siatki i ochraniacze. ©Fot. Anna Listowska

  Uczniowie gimnazjum nr 3 w Kluczborku piszą listy do Jerzego Dudka. Autorzy najciekawszych dostaną 1000 złotych stypendium.
  - Napisałam, że stypendium przeznaczyłabym na swoje podręczniki szkolne - mówi Marlena Barczyńska. - Za resztę kupiłabym piłkę do siatki i ochraniac

  - Napisałam, że stypendium przeznaczyłabym na swoje podręczniki szkolne - mówi Marlena Barczyńska. - Za resztę kupiłabym piłkę do siatki i ochraniacze. ©Fot. Anna Listowska

  Młodzież ma opisać, jak stypendium ufundowane przez słynnego polskiego bramkarza pomogłoby im w realizacji marzeń. W gimnazjum nr 3 na wysłanie czeka już kilkanaście listów. - Bardzo długo się zastanawiałam, co chcę panu Jerzemu napisać - przyznaje Marlena Barczyńska, uczennica z klasy I d. - Zaczęłam od tego, że bardzo podziwiam go za to, że chce pomagać innym.
  Marlena uwielbia sport. Lubi grać w siatkówkę i ping-ponga.
  Marzy o tym, żeby kupić sobie piłkę do siatkówki i ochraniacze. - Ale w pierwszej kolejności przeznaczyłabym stypendium na podręczniki i przybory szkolne - przyznaje. - To byłaby duża pomoc dla domu. Nie musielibyśmy się już zastanawiać, czy wystarczy nam na inne wydatki.

  Dla Michała Opuchlika Jerzy Dudek to prawdziwy wzór do naśladowania.
  - Jestem jego fanem - mówi uczeń. - Sam stoję na bramce i chciałbym być tak dobry jak on.
  Patrycja Nowak: - Marzę, by się spotkać z panem Jerzym. Nie znam żadnej sławnej osoby i jestem ciekawa, jaki on jest w rzeczywistości.
  Gdyby to jej Dudek przyznał stypendium, wydałaby je na wakacje. - Pojechałabym z rodzicami na Mazury - mówi Patrycja. - Nigdy tam nie byłam, ale widziałam zdjęcia. Tam naprawdę jest pięknie.
  Niektórzy gimnazjaliści z "trójki" dopiero przymierzają się do listów. - Mam zamiar napisać Jerzemu Dudkowi, że jeśli dostałbym to stypendium tobym je przeznaczył na dalszą naukę - opowiada Sławek Wieruszewski. - Dziś w naszym kraju bardzo trudno o pracę. Trzeba mieć świetne wykształcenie, aby zapewnić sobie dobry start.

  Niestety, adresat nie przeczyta wszystkich listów, bo najpierw trafią do fundacji.
  - Ale my wnikliwie je przestudiujemy - zapewnia Karol Francuzik z fundacji "Trzeźwy Umysł". - Panu Jerzemu przekażemy około 50 najciekawszych, a on wskaże zwycięzców. Rok temu uczniowie pisali do Roberta Korzeniowskiego. Przyszło kilkanaście tysięcy listów. W tym roku spodziewamy się podobnej liczby. Już nadesłano do nas kilka tysięcy. Właśnie je czytamy. Wyniki zostaną ogłoszone 31 sierpnia.
  Wybierze pięć
  "Napisz do Dudka" to jeden z siedmiu konkursów towarzyszących ogólnopolskiej kampanii społecznej "Zachowaj Trzeźwy Umysł", którą organizują fundacja "Trzeźwy Umysł" i Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych. Listy do popularnego bramkarza piszą uczniowie z całej Polski. Jerzy Dudek (na zdjęciu) wybierze pięć najciekawszych, a ich autorzy dostaną od fundacji jednorazowe stypendium w wysokości tysiąca złotych. Poproszony o rolę arbitra popularny sportowiec zadeklarował, że sam także ufunduje kilka prywatnych nagród.

  Co piszą
  "Od wielu lat interesuję się sztuką i malarstwem. Znaczną część stypendium przeznaczyłabym na zakup papieru, farb i pasteli. Wspaniałe jest to, że Ci, którzy już w dużej mierze zrealizowali marzenia, mogą i chcą pomagać innym".
  "Piszę do Pana, ponieważ bardzo podoba mi się konsekwencja, z jaką dąży Pan do spełnienia swoich marzeń. Gra Pan przecież w najlepszych klubach świata. A przy tym jest Pan skromnym człowiekiem, któremu sława nie przysłoniła rzeczy, które są najważniejsze, takie jak: przyzwoitość, zasady fair play.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Warto zobaczyć

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama