Nie oddał mieszkania po dobroci

  Nie oddał mieszkania po dobroci

  Agata Jop ajop@nto.pl

  Nowa Trybuna Opolska

  Nowa Trybuna Opolska

  Paralizator, gaz i farba w sprayu - taką broń wyciągnął w piątek przeciwko komornikowi Kazimierz Pasławski z Opola. Jednak eksmisji to nie powstrzymało.
  To będzie jak obrona Częstochowy - zapowiadał Kazimierz Pasławski, niepełnosprawny z Opola, jeszcze w zeszłym roku. - Nie wpuszczę ich dobrowolnie do mieszkania.
  Bronił się przed eksmisją już kilka razy. W ubiegłym roku miał być wyprowadzony na bruk, tym razem czekało na niego mieszkanko w Ośrodku Readaptacji Społecznej "Szansa", które komorniczka Ewa Czaplińska "wychodziła" dla niego w Urzędzie Miasta Opola.
  Już kilka razy odstępowała od wykonania prawomocnego, sądowego wyroku eksmisji, bo pan Kazimierz jest niepełnosprawny i źle się czuł. Wczoraj także narzekał na stan zdrowia. Karetka pogotowia była wzywana dwukrotnie. Pasławski nie zgodził się na odwiezienie do szpitala.

  Za to ostro walczył. Zabarykadował się w mieszkaniu, wyważającego drzwi pracownika kancelarii komorniczej spryskał czerwoną cieczą (okazało się, że to farba), gazem pieprzowym (na szczęście nie trafił w oczy) i próbował go obezwładnić paralizatorem. Mężczyzna aż krzyknął z bólu.
  Negocjacje z Pasławskim trwały kilka godzin. Ostatecznie zgodził się przeprowadzić do "Szansy". Będzie tam czekał na mieszkanie socjalne, które przyznała mu miejska społeczna komisja mieszkaniowa.
  - Dostanie je - obiecuje Janusz Kwiatkowski, wiceprezydent Opola. - Musi tylko poczekać. Rozumiemy, że jest niepełnosprawny, ale na liście są teraz 162 inne rodziny.

  Jak doszło do tej eksmisji? Kilka lat temu mieszkanie w zamian za dług przejął Andrzej Skory (obydwaj panowie byli znajomymi z Elektrowni Opole). Pasławski podważa akt notarialny (twierdzi, że w momencie jego podpisywania nie był poczytalny), ale sąd uznał, że prawowitym właścicielem kawalerki jest Skory. Na odzyskanie mieszkania czeka on już czwarty rok.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Warto zobaczyć

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama