Egzaminatorzy nie zostali na lodzie

  Egzaminatorzy nie zostali na lodzie

  Jan

  Nowa Trybuna Opolska

  Nowa Trybuna Opolska

  Opolski urząd miasta zapłaci nauczycielom za dodatkową pracę przy maturach - pieniądze mają trafić do ich portfeli do września.
  Przy maturach przepracowałam 80 godzin lekcyjnych, to było wyjątkowo wyczerpujące, a za każdą wykonaną pracę należy się zapłata - mówi Joanna Raźniewska, nauczycielka języka polskiego w III Liceum Ogólnokształcącym.

  Przypomnijmy, że to, co się wydaje oczywiste dla nauczycielki z Opola, nie było już oczywiste dla ministra oświaty. Wprowadzając w życie nową maturę, nie przewidział dodatkowych pieniędzy dla nauczycieli. Dlatego z pomocą przyszedł im opolski urząd miasta, który wysupłał z szufladki oświatowej budżetu 268 tysięcy złotych.
  - Nie musieliśmy nikomu niczego zabierać - mówi Ryszard Zembaczyński, prezydent Opola. - Podjęliśmy decyzję o wypłacie tych pieniędzy, bo uważamy, że one się nauczycielom po prostu należą. Oni spędzali w szkole całe dnie, od wczesnego rana do późna w nocy.

  Pieniądze podzielą dyrektorzy szkół. Prawdopodobnie nauczyciele będą wynagrodzeni w zależności od czasu pracy (opolscy egzaminatorzy spędzili z uczniami łącznie 13.300 nadprogramowych godzin). Pieniędzy starczy na wypłacenie po około 20 złotych za godzinę.
  - Czas pracy nauczycieli mamy dokładnie udokumentowany - mówi Irena Koszyk, dyrektor III LO. - Są protokoły z poszczególnych egzaminów. Wyliczenie, kto i jak długo pracował nie powinno być problemem.
  Z osobnej puli (ale też z budżetu) pochodzić będą nagrody dla dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych za przygotowanie i nadzorowanie matury. Przeznaczono na to 10 tysięcy złotych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Warto zobaczyć

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama