Jest więcej chętnych na Grabówkę

  Jest więcej chętnych na Grabówkę

  Artur Janowski ajanowski@nto.pl

  Nowa Trybuna Opolska

  Nowa Trybuna Opolska

  Jak się potoczą losy znanej opolskiej naleśnikarni? Nieoczekiwanie jej zwrotu - po kilkunastu latach - domaga się PTTK.
  Tak wynika z pisma, które wpłynęło do opolskiego ratusza. Opolski oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego chce zwrotu Grabówki, która kiedyś do niego należała. Na jakiej podstawie? Bo - jak piszą wnioskodawcy - przez kilkadziesiąt lat mieściła się tam siedziba opolskiego PTTK i warto do tego stanu wrócić.

  Tymczasem na czwartkowej sesji rady miasta rajcowie mieli podjąć uchwałę o bezprzetargowym zbyciu działki pod częścią Grabówki na rzecz żony radnego Ryszarda Czerwińskiego. Podczas obrad prezydent wycofał dokument.
  - Najpierw ten zaskakujący wniosek PTTK trzeba wyjaśnić - tłumaczy nam wiceprezydent Janusz Kwiatkowski.
  To potrwa. Trzeba sięgnąć do ratuszowych archiwów. My ustaliliśmy, że żona Czerwińskiego wynajęła Grabówkę od PTTK w 1983 roku. Potem, w 1990 roku - na mocy specjalnej ustawy - obiekt został mówił do urzędu miasta.
  - W 1997 roku wykupiliśmy go zgodnie z prawem, na wszystko mam dokumenty, które każdemu chętnemu okażę - deklaruje Czerwiński.

  Dlaczego wniosek wpłynął dopiero teraz? Radny Ryszard Czerwiński (niegdyś w SLD) nie ma wątpliwości:
  - To hucpa polityczna na całego i chyba ktoś ma na ten lokal ochotę. Może pan Janusz Kowalski z Platformy Obywatelskiej?

  Kowalski kwituje takie uwagi uśmiechem. Podjęciu uchwały w sprawie sprzedaży gruntu sprzeciwiali się jednakradni PO i Prawicy.
  Janusz Kowalski tłumaczy: - Rada nie jest od zwalniania z obowiązku przetargu rodziny jednego z radnych. Nie ma żadnego znaczenia, jaką on opcję polityczną reprezentuje.
  Z opolskim odziałem PTKK nie udało nam się wczoraj skontaktować. Dzwoniących w piątek do biura witał tylko sygnał faksu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Warto zobaczyć

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama