Policjanci oczyszczeni

  Policjanci oczyszczeni

  Wan

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Dwaj funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Głogówku podejrzani o kradzież "komórki" należącej do ofiary wypadku okazali się niewinni.
  Cała historia zaczęła się pod koniec października ub.r. od wypadku mercedesa sprintera pomiędzy Mochowem a Głogówkiem. Mężczyzna rzekomo okradziony wtedy przez funkcjonariuszy, którzy przyjechali do wypadku, zgłosił się na policję dopiero na początku czerwca tego roku. Trafił do Biura Spraw Wewnętrznych (tzw. policja w policji) i zeznał, że z jego rozbitego mercedesa zniknął telefon komórkowy. Zauważył jego brak, gdy wyszedł ze szpitala i odbierał przedmioty zabezpieczone przez policjantów na miejscu wypadku.

  Biuro Spraw Wewnętrznych nadało sprawie kryptonim "Hieny" i powiadomiło Prokuraturę Rejonową w Prudniku. Podejrzewani o kradzież policjanci od samego początku stanowczo twierdzili, że są niewinni.

  - Nie było konieczności zawieszać ich w obowiązkach służbowych, gdyż dzięki prowadzącej sprawę pani prokurator śledztwo przebiegało bardzo szybko i sprawnie - mówi nadkomisarz Ryszard Bałucki, zastępca komendanta powiatowego policji w Prudniku.
  Za zgodą prokuratury funkcjonariusze z Biura Spraw Wewnętrznych sprawdzili, kto aktualnie korzysta z zaginionego telefonu. Tą osobą okazała się pewna kobieta, która z kolei powiedziała policjantom, że komórkę otrzymała od swego krewnego. Podczas przesłuchania mężczyzna - pracownik pomocy drogowej - przyznał się, że ukradł telefon i pieniądze znalezione we wraku mercedesa. Prokuratura postawiła mu zarzut, a policjanci zostali całkowicie oczyszczeni z podejrzeń. Telefon wrócił do właściciela.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Warto zobaczyć

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama