Prokurator czeka na Jakubowską

  Prokurator czeka na Jakubowską

  Joanna Dargiewicz, "Kurier Poranny"

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu Prokuratura Apelacyjna w Białymstoku postawi zarzuty Aleksandrze Jakubowskiej w sprawie fałszowania rządowego projektu ustawy o RTV.
  W ubiegłym tygodniu posłanka zrzekła się immunitetu. To jednak nie wystarczyło prokuraturze do podjęcia działań procesowych.
  - Żeby podjąć jakiekolwiek decyzje, musimy mieć oficjalne pismo z Sejmu uchylające pani Jakubowskiej immunitet - wyjaśnia Marek Suchocki, prokurator prowadzący sprawę dotyczącą manipulacji przy ustawie o radiofonii i telewizji.
  Prokuratura Apelacyjna nie będzie już długo czekać na oficjalne potwierdzenie.
  Wczoraj sejmowa komisja regulaminowa i spraw poselskich wydała w tej sprawie postanowienie. W najbliższych dniach dotrze ono do białostockich organów ścigania. Te, jak tylko dostaną pismo, natychmiast postawią Aleksandrze Jakubowskiej zarzuty fałszowania ustawy i wyznaczą termin przesłuchania jej w charakterze podejrzanej.
  Po posiedzeniu rządu 19 marca 2002 roku posłanka zmieniła w projekcie ustawy zapisy dotyczące prywatyzacji programu regionalnego TVP. Rządowe Centrum Legislacyjne nie odnotowało jednak, by podczas tego posiedzenia podjęto decyzję o dokonaniu w projekcie zmian (projekt dopuszczał możliwość prywatyzacji za zgodą ministra skarbu).
  Jakubowska twierdziła przed sejmową komisją śledczą, że dokonała zmiany, gdyż podczas posiedzenia rządu przepis ten skrytykował ówczesny przewodniczący KRRiT Juliusz Braun, a nikt z rządu się przy nim nie upierał.
  - My na pewno nie będziemy zwlekać z podejmowaniem decyzji - zapewnia prokurator Suchocki. Na pytanie, czy tego samego dnia, kiedy prokuratura otrzyma poświadczenie uchylenia immunitetu Jakubowskiej, postawi jej zarzuty, odpowiada: - A na co tu czekać?

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Warto zobaczyć

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama