Gąsiorek dla dzieciaków

  Gąsiorek dla dzieciaków

  Fot. Sławomir Stemplewski

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Wojciech Gurgul

  Wojciech Gurgul ©Fot. Sławomir Stemplewski

  Wojciech Gurgul z firmy kurierskiej UPS w Opolu przekazał nam wczoraj na rzecz akcji "Zabierz dziecko na wakacje" szklany gąsior pełen drobnych monet. To już druga taka jego darowizna.
  Wojciech Gurgul

  Wojciech Gurgul ©Fot. Sławomir Stemplewski

  W ubiegłym roku dostaliśmy od pana Wojciecha butlę z 1-, 2-, i 5-groszówkami. Ważyła prawie 10 kilogramów.
  - Ta jest lżejsza. Jej ciężar wynosi 7 kilogramów i 600 gramów - stwierdził po zważeniu naczynia Wojciech Gurgul. - Za pierwszym razem dłużej się wypełniała. Trwało to od stycznia 2003 do marca 2004 roku.
  Teraz gąsiorek w zielonym kolorze zapełnił się w pół roku. Prócz drobnicy wrzucane były do niego także 10- i 50-groszówki. Bilon pochodził z resztówek po codziennych rozliczeniach pracowników UPS.
  - Przyszłoroczną akcję "Zabierz dziecko na wakacje" też wspomożemy gąsiorkiem wypełnionym pieniążkami - zapowiedział Wojciech Gurgul.
  W naszej charytatywnej akcji pomaga nam już kilkudziesięciu wolontariuszy. Skarbonki, do których zbieramy datki na rzecz zapewnienia wypoczynku poza domem najuboższym dzieciom z Opolszczyzny, stoją w ponad 230 miejscach w województwie (dwa opolskie Rejonowe Urzędy Pocztowe - w Opolu i w Kędzierzynie-Koźlu - ustawiły puszki "NTO" w każdej ze swych 176 poczt).
  Dzieciaki wyślemy na kolonie nad jeziorem dużym w Turawie w pierwszej połowie sierpnia. Wszystkim dotychczasowym wolontariuszom za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy, tych którzy chcieliby się przyłączyć do akcji "Zabierz dziecko na wakacje", zapraszamy do współpracy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Warto zobaczyć

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama