Pani poseł go skreśliła

  Pani poseł go skreśliła

  Kes

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Przemysław Pryka, powołany w marcu tego roku na pełnomocnika Powiernictwa Polskiego na Opolszczyźnie, przestał nim być.

  Przypomnijmy

  Przypomnijmy


  Przemysław Pryka i jego rodzice od 27 lat zamieszkują budynek przy ulicy Zamkowej 17 w Głogówku. Zamierzali odkupić kamienicę od Skarbu Państwa, gdy nagle upomnieli się o nią niemieccy spadkobiercy Ingeborg Stralla i Peter Golba, którzy wpisali się do hipoteki nieruchomości jako właściciele. W głośnym, precedensowym procesie Skarb Państwa wygrał jednak z niemieckimi roszczeniami.  Pełnomocnictwo cofnęła mu poseł PiS Dorota Arciszewska-Mielewczyk, szefowa Powiernictwa Polskiego, dziękując równocześnie za dotychczasowe zaangażowanie.
  - Zostałem ukarany za to, że opolskie SLD wystawiło moją kandydaturę na swoich listach wyborczych - uważa Przemysław Pryka, nie kryjąc rozżalenia. - Bardzo mocno zaangażowałem się w sprawy roszczeń polsko-niemieckich, wykonałem kawał dobrej roboty. Powiernictwo nie jest organizacją polityczną, więc nie wiem, skąd taka decyzja.
  Równocześnie poseł Arciszewska-Mielewczyk przesłała pełnomocnictwo ojcu pana Przemysława, Benedyktowi Pryce, również związanemu z SLD.
  - Zupełnie nie rozumiemy poczynań szefowej Powiernictwa, dlatego tata nie przyjął jej pełnomocnictwa - dodaje Pryka. - Muszą poszukać sobie na Opolszczyźnie kogoś innego.
  Były pełnomocnik podkreśla, że zamierza nadal pomagać mieszkańcom, którym przyszło walczyć z roszczeniami niemieckich spadkobierców.
  - Sam to przeszedłem, mam dużą wiedzę na ten temat, mogę i zamierzam służyć ludziom swoją wiedzą prawną. Będę to jednak robił już jako Przemysław Pryka - dodaje.
  Szefowa Powiernictwa Polskiego, Dorota Arciszewska-Mielewczyk, przyznaje: - Przemysław Pryka zrobił wiele dobrego, ale jego start w wyborach z listy SLD jest dla nas nie do zaakceptowania. Ta partia zrobiła wiele, aby Powiernictwo Polskie nie miało racji bytu, a w żaden sposób nie pomogła osobom mającym problem z roszczeniami polsko-niemieckimi. Dlatego zarząd podjął decyzję o cofnięciu Pryce naszego pełnomocnictwa.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Warto zobaczyć

   Wideo