Śląskie szlagiery w piątek z nto

  Śląskie szlagiery w piątek z nto

  Anita Koszałkowska

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Zespół Mirosław Szołtysek i Wesołe Trio powstał w 2000 roku i jest niekwestionowana gwiazdą Śląskiej Gali Biesiadnej.

  Zespół Mirosław Szołtysek i Wesołe Trio powstał w 2000 roku i jest niekwestionowana gwiazdą Śląskiej Gali Biesiadnej.

  W piątek (25 lipca) razem z nto pierwsza płyta z teledyskami Listy Śląskich Szlagierów. Będzie można ją kupić za 6,50 zł.
  Zespół Mirosław Szołtysek i Wesołe Trio powstał w 2000 roku i jest niekwestionowana gwiazdą Śląskiej Gali Biesiadnej.

  Zespół Mirosław Szołtysek i Wesołe Trio powstał w 2000 roku i jest niekwestionowana gwiazdą Śląskiej Gali Biesiadnej.


  Opolanie kochają śląskie szlagiery! Nasze płyty z przebojami "Serduszka Dwa" rozeszły się jak świeże bułeczki.

  Teraz robimy krok dalej. W każdy piątek razem z nto będzie można kupić (6,50 zł) płytę z teledyskami najlepszych śląskich szlagierów.

  W całej serii zobaczymy m.in. Mirka Szołtyska i Wesołe Trio, Śląskie Szwagry, Karpowicz Family, Duo Bayer's, Metrum, Mirosława Jędrowskiego, Kamraty, Babę z Chopym, Śląskie Karlusy i Szlagier Maszynę.

  Płyty będą nie lada gratką dla miłośników śląskich biesiad, a szczególnie Śląskiej Gali Biesiadnej, która w tym roku odbyła się już po raz drugi w katowickim Spodku.
  - Dla Ślązaków ta muzyka to powrót do korzeni, to dźwięki dzieciństwa i rodzinnych spotkań - mówi Jan Musialik, producent i organizator Gali. - Po 50 latach zakazu używania gwary śląskiej przed dziesięciu laty wszystko wybuchło na nowo.

  Powstawały zespoły, a na koncerty przychodziło coraz więcej ludzi. Jestem przekonany, że za kilka lat nasz regionalizm rozwinie się tak, jak dzisiaj jest to np. w Tyrolu.

  Dzięki naszej kilkupłytowej kolekcji będą Państwo mogli odtworzyć u siebie w domu teledyski swoich ulubieńców.

  Na pierwszej płycie kolekcji

  Mirosław Jędrowski

  Karpowicz Family

  KARPOWICZ FAMILY. Nieść ludziom radość i nadzieję - oto motto zespołu, który obchodzi właśnie ósme urodziny. Założycielem grupy i jej liderem jest wokalista Zbyszek Karpowicz. Ich dorobek artystyczny to 6 wydanych płyt, 20 nagranych teledysków i setki koncertów w kraju i za granicą.
  Metrum

  New for You

  NEW FOR YOU - to zespół nowy przede wszystkim z nazwy. Wokaliści zespołu: Jadzia - Jadwiga Kubik - i Antek - Antoni Lechowski - pracowali do niedawna w znanej grupie For You. Ale od roku już pod nową nazwą i z nowym członkiem zespołu, Andrzejem Skaźnikiem, wyśpiewują swoje przeboje.

  Do najbardziej znanych szlagierów należą: "Perła Tyrolu", "Wiosna", "Cziri biri bim" i "Maluch". Ten ostatni przebój plasował się na czołowych miejscach list
  przebojów.

  Mirosław Jędrowski

  MIROSŁAW JĘDROWSKI. Mirek jest dowodem na to, że marzenia trzeba spełniać i nie zamykać się z nieszczęściem w czterech ścianach. On sam mógł tak zrobić. Po przebyciu poważnej choroby myślał tylko o tym, by odizolować się od ludzi. Na szczęście kolega namówił go na założenie zespołu. Dziś jego kapela swoją pozytywną muzyką przynosi radość i optymizm. A swojej publiczności Mirek Jędrowski mówi: "Będziemy dla was śpiewać tak długo, jak będziecie chcieli nas słuchać".

  Metrum

  METRUM, czyli Teresa Dzięcioł i Marek Hałup.
  Jakiś czas temu na rynku ukazała się ich pierwsza płyta, pt. "Series Hit Parade", z największymi niemieckimi przebojami śpiewanymi w języku niemieckim. Zespół często gości za granicą, śpiewając międzynarodowe standardy w 5 językach.
  Ostatnio wielką popularność zdobyły piosenki "Cukiernik", jak również "Lady Anita" - zaśpiewana w śląskiej gwarze i zabarwiona szczyptą regionalnego humoru - które podbiły serca wielu Ślązaków.
  A już niebawem ukaże się kolejna płyta, pt. "Miłość… to nie puste słowa".

  Ważne

  Na pierwszej płycie (25 lipca) znajdą się teledyski:
  1. Karpowicz Family "A kuku"
  2. New For You "Ciernisto róża"
  3. Metrum "Cukiernik"
  4. Mirosław Szołtysek i Wesołe Trio "Cudowny bukiet bzu"
  5. Klaudia Chwołka "Anioł stróż"

  Na drugiej płycie (1 sierpnia):
  1. Mirosław Jędrowski "Nasza klasa S"
  2. Kabaret Francika "Dziołszki z naszyj ulicy"
  3. Ania Drabek "Siostry urodziny"
  4. Kamraty "Chop po cztyrdziestce"
  5. Eliot "Kwiaty dla mamy"

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (18)

  Wszystkie komentarze (18) forum.nto.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Warto zobaczyć

  Wideo