Żołnierze Powstania Warszawskiego w labiryncie podziemnego miasta

W 1. odcinku "Tajemnic Państwa Podziemnego" rekonstruujemy koszmarny świat warszawskich kanałów oraz badamy techniki, których używali powstańcy, by przetrwać pod ziemią. Obejrzyj go lub przejdź do pełnego wydania Powstania Warszawskiego.

Obejrzyj wszystkie odcinki
Zwiń
Obejrzyj wideo
Na Opolszczyźnie rusza akcja "Podziel się posiłkiem"

Na Opolszczyźnie rusza akcja "Podziel się posiłkiem"

Ewa Bilicka

Aktualizacja:

Nowa Trybuna Opolska

Dzisiaj rusza ogólnopolska akcja zbiorki żywności. Dary można składać w 50 sklepach na Opolszczyźnie. Akcja potrwa do niedzieli włącznie.

Po raz dwunasty odbędzie się Ogólnopolska Zbiórka Żywności „Podziel się posiłkiem”. W sklepach, które biorą w niej udział, staną kosze i do nich można wkładać artykuły spożywcze, takie jak mleko, płatki śniadaniowe, konserwy, przetwory owocowe i warzywne, mąkę.

Produkty przekazane podczas zbiórki trafią do magazynu Banku Żywności. Tam zostaną posortowane, następnie przekazane podopiecznym organizacji charytatywnych, które wspierają dzieci z najuboższych rodzin.


– Początek roku szkolnego to trudny okres. Rodzice i opiekunowie zwykle stają przed wyborami, czy kupić szkolne przybory, jesienne ubrania, czy jedzenie. Szacujemy, że uda nam się zgromadzić produkty, z których będzie można przygotować milion posiłków dla dzieci – mówi Marek Borowski z Federacji Polskich Banków Żywności. Akcję można także wspierać do końca października on-line, kupując w sieci paczkę z artykułami spożywczymi za 5, 10, 15 i 50 zł. Szczegóły akcji i lista sklepów dostępne są na stronie www. bankizywnosci.pl.

Komentarze (8)

Wszystkie komentarze (8) forum.nto.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo