Sprawdzaj, kogo wpuszczasz do domu, żeby nie paść ofiarą...

Sprawdzaj, kogo wpuszczasz do domu, żeby nie paść ofiarą naciągacza

Mirela Mazurkiewicz

Aktualizacja:

Nowa Trybuna Opolska

Sprawdzaj, kogo wpuszczasz do domu, żeby nie paść ofiarą naciągacza

©Jaroslaw Jakubczak

Nie zawsze mamy do czynienia z oszustami, ale zawsze powinniśmy zachować ostrożność. To uchroni nas przed przykrymi konsekwencjami.
Sprawdzaj, kogo wpuszczasz do domu, żeby nie paść ofiarą naciągacza

©Jaroslaw Jakubczak

Dwóch mężczyzn zapukało do domu mieszkanki Polskiej Nowej Wsi w piątek. – Stwierdzili, że są z firmy Tauron, machnęli przed nosem jakimś papierem i powiedzieli, że przyszli wymienić licznik energetyczny – wspomina pani Sabina, u której pojawili się „monterzy”. – Nie było mnie w domu, więc otworzyła im moja mama. Przekonywali, że jeśli wymienią ten licznik od razu, to będzie to usługa darmowa. Jeśli natomiast przyjdą w kolejnym terminie, to będzie trzeba zapłacić kilkaset złotych.


Kobieta nie dała się przekonać. Wymówiła się tym, że dom należy do córki, a ona nie wie, gdzie znajduje się licznik. – Wtedy ci panowie powiedzieli, że to żaden problem i oni sami go znajdą. To tylko utwierdziło moją mamę w przekonaniu, że chyba ma do czynienia z oszustami – opowiada pani Sabina.

Kobieta odesłała „monterów” z kwitkiem. Na odchodne wręczyli jej zawiadomienie i powiedzieli, że po niedzieli pojawią się znowu. – Gdy zobaczyłam ten kwitek, to od razu wiedziałam, że coś tu nie gra. Wyglądało to tak, jakby ktoś odbił na ksero zawiadomienie wystawiane przez Tauron, bo logo właśnie tej firmy widniało w nagłówku. Było też puste miejsce na dane klienta, ale mojego nazwiska nikt nie wpisał – relacjonuje opolanka.

Sprawa nie dawała pani Sabinie spokoju, dlatego wczoraj skontaktowała się z Tauronem. - Okazało się, że osoba o takim nazwisku jak na pieczątce nie figuruje w bazie ich monterów - relacjonuje opolanka.
1 3 »

Komentarze (5)

Wszystkie komentarze (5) forum.nto.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo