Lekcja dla dilerów

  Fot. archiwum KPP w Prudniku

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Policja z przeszkolonym do szukania narkotyków psem wkroczyła wczoraj do prudnickiego gimnazjum nr 1. - Takie są koszty bezpieczeństwa - tłumaczy dyrektor placówki.
  Policja przeszukała w ciągu dwóch godzin sześć klas. Żadnych narkotyków nie znaleziono.

  Policja przeszukała w ciągu dwóch godzin sześć klas. Żadnych narkotyków nie znaleziono. ©Fot. archiwum KPP w Prudniku

  Akcja była prewencyjna: - Od lat walczymy w Prudniku z narkotykami - mówi komisarz Piotr Kulczyk, naczelnik wydziału prewencji prudnickiej KPP. - Chcemy pokazać dilerom, że nie mogą się czuć bezpiecznie w szkołach. Wypłoszymy ich stamtąd.

  Policja wybrała gimnazjum nr 1, ponieważ jest to największa szkoła w gminie. Podobne przeszukania będą jednak prowadzone i w innych placówkach: - Zawsze bez ostrzeżenia - zapewnia komisarz Kulczyk. - Oczywiście takie akcje robimy w porozumieniu z dyrekcją szkoły, ale o terminie wiedzą tylko trzy osoby w komendzie.
  Policja w ciągu dwóch godzin przeszukała wczoraj sześć klas oraz ubikacje w dwóch budynkach gimnazjum. Funkcjonariusze wchodzili na lekcje, tłumaczyli uczniom, na czym polega akcja i co ma na celu, a potem pies obwąchiwał torby i ubrania.
  - Nic nie znaleźliśmy i bardzo nas to cieszy - mówi Piotr Kulczyk. - Tym bardziej, że całkiem w ciemno tych klas nie wybieraliśmy...
  Młodzież nie miała do policjantów pretensji: - Przecież wiemy, że robią to dla naszego dobra - mówili uczniowie.
  Ludmiła Lisowska, dyrektor gimnazjum, uważa, że podobne akcje powinny być przeprowadzone we wszystkich szkołach: - Tylko we współpracy z policją mamy szansę wygrać wojnę z narkotykami, które są problemem nie tylko u nas - mówi. - Wizyta funkcjonariuszy z psem odstraszy od nas handlarzy i da do myślenia uczniom, którzy chcieli skorzystać z ich usług.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Nauczyciel na Medal - start głosowania finałowego!

   Nauczyciel na Medal - start głosowania finałowego!

   Światowy Dzień Toalet. Chroń środowisko z WiK Opole

   Światowy Dzień Toalet. Chroń środowisko z WiK Opole

   Kabaret Neo-Nówka w opolskim Okrąglaku!

   Kabaret Neo-Nówka w opolskim Okrąglaku!