"Czterdziestki" do likwidacji

  "Czterdziestki" do likwidacji

  Krzysztof Strauchmann kstrauchmann@nto.pl

  Nowa Trybuna Opolska

  Nowa Trybuna Opolska

  Grupa mieszkańców Mochowa koło Głogówka domaga się przywrócenia ograniczenia prędkości na drodze krajowej.
  To, co się tutaj dzieje, to koszmar! - skarży się Bożena Wrzesińska. - Zaczęłam wychodzić po dzieci wracające ze szkoły, choć wcześniej nigdy tego nie robiłam. Kierowcy pędzą tu jak wariaci. Ostatnio widziałam, jak TIR z piskiem hamował przed przejściem.

  Paweł Piechaczyk, który mieszka w sąsiedztwie drogi, obawia się o stan swojego domu. Od drgań wywoływanych przez pędzące ciężarówki zaczęły pękać ściany budynku. - Zasuwają, aż się podwórka trzęsą - komentuje.
  - Skrzyżowanie we wsi jest nietypowe, rozciągnięte. Kierowcy nadjeżdżający z sąsiednich wiosek mają problemy, żeby się włączyć do ruchu na główną drogę - dodaje sołtys Edward Rosa.
  57 mieszkańców Mochowa napisało do Zarządu Dróg Krajowych, żeby w wiosce znów został postawiony znak ograniczający szybkość do 40 kilometrów na godzinę, który zniknął wiosną.
  - W terenie zabudowanym jest ograniczenie do 50 kilometrów na godzinę - wyjaśnia Krzysztof Szostek z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu. - Mieliśmy polecenie, żeby zweryfikować stare oznakowanie.

  Zdaniem Szostka różnica między 50 a 40 kilometrami jest niewielka pod warunkiem, że kierowcy się stosują do ograniczeń. Nadużywanie znaków powoduje zaś skutek uboczny. Kierowcy zaczynają lekceważyć ograniczenia w miejscach bardziej niebezpiecznych. Drogowcy zlikwidowali kilka innych znaków. Protestują tylko w Mochowie.
  - Jeszcze nie rozpatrzyliśmy protestu, ale chyba odpowiemy odmownie - mówi Szostek.
  - Niech urzędnicy tu przyjadą i posiedzą przy drodze cały dzień, obok pędzących TIR-ów. Wtedy zmienią zdanie - mówią mieszkańcy Mochowa.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Trwa wojewódzki finał!

   Trwa wojewódzki finał!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Gry On Line - Zagraj Reklama