Kolędy w stylu hip-hop

  Edyta Hanszke

  Nowa Trybuna Opolska

  Ania Szewczyk, Teresa Kałuża i Klaudia Nieboj - uczennice gimnazjum nr 1 ze Strzelec Opolskich - udowodniły, że kolędy wcale nie muszą kojarzyć się z tradycją.
  Gimnazjalistki opracowały trzy kolędy w stylu hip-hop. "Przybieżeli do Betlejem", "Wśród nocnej ciszy" i remiks "Jingle bells" w ich wykonaniu strzelczanie mogli usłyszeć w ubiegłym tygodniu podczas jarmarku adwentowego.
  - Nasza szkoła należy do programu Socrates - Comenius. Razem z kilkoma zagranicznymi szkołami pracujemy wspólnie nad projektem dotyczącym muzyki hip-hop - wspomina Teresa Kałuża. - Dwa lata temu założyłyśmy w gimnazjum zespół WMK, co oznacza Wiecznej Mocy Krąg. Chciałyśmy udowodnić chłopakom, że nie tylko oni dobrze rapują - dodaje.
  O wykonaniu kolęd przez WMK strzelczanie mieli różne opinie. - Młodym się podobało, ale starsze osoby mówiły, że nie ma to jak tradycyjna melodia - wspomina Ania.
  W piątek rano zapowiedziały, że na pewno zaśpiewają te wersje kolęd w swoich domach, podczas wigilii. - Może rodziny się nie włączą, ale na pewno nas wysłuchają - przekonywała Klaudia.
  Ulubionymi zespołami hip-hopowymi gimnazjalistek są 600V, Vipera i Tede. Ale dziewczyny zastrzegają, że nie naśladują gwiazd. - Próbujemy stworzyć własny styl - podkreślają.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Nauczyciel na Medal - w piątek koniec głosowania finałowego!

   Nauczyciel na Medal - w piątek koniec głosowania finałowego!

   Sportowiec Roku 2017 - zgłoś kandydata

   Sportowiec Roku 2017 - zgłoś kandydata

   Mamy bilety na Neo-Nówkę w opolskim Okrąglaku!

   Mamy bilety na Neo-Nówkę w opolskim Okrąglaku!