Nowy radny chce prostować zakręty

  Nowy radny chce prostować zakręty

  Edyta Hanszke ehanszke@nto.pl

  Nowa Trybuna Opolska

  Nowa Trybuna Opolska

  Ginter Wodarz będzie reprezentował mieszkańców Żędowic w radzie miejskiej w Zawadzkiem.
  64-letni Wodarz ma już doświadczenie w pracy samorządowca. Był radnym miejskim w poprzedniej kadencji, a przez 12 lat - sołtysem w Żędowicach. Reprezentuje mniejszość niemiecką. Obecnie jest na emeryturze, na którą przeszedł po 30 latach pracy w kopalni.
  Do końca obecnej kadencji samorządu, czyli przez rok, nowy rajca zamierza doprowadzić do budowy chodnika od stacji benzynowej w Zawadzkiem do Żędowic.

  - Trzeba też w końcu porozmawiać z zarządcą drogi, która biegnie przez wieś, i wyprostować niebezpieczne zakręty.
  Mówi się o tym od wielu lat - podkreśla. W planie ma także dokończenie budowy chodnika na ulicy Strzeleckiej oraz współpracę z sołtysem i Stowarzyszeniem Odnowy Wsi w Żędowicach. - Chciałbym, żebyśmy robili turnieje wsi, dożynki gminne i wystartowali w konkursie Piękna Wieś - zapowiada nowy radny.
  Ginter Wodarz zajął miejsce Karola Stasia, który w listopadzie ubiegłego roku zrezygnował z pracy w radzie.
  Mieszkańcy Żędowic nie wykazali specjalnego zainteresowania niedzielnymi wyborami. Uprawnionych do głosowania było 2034 osoby, a do urn poszło zaledwie 112. Frekwencja wyniosła 5,51 proc. Na Gintera Wodarza głosowało 76 osób, na jego konkurenta, Bronisława Kaczanowskiego - 36.

  W gronie radnych Ginter Wodarz zasiądzie na najbliższej sesji, 31 marca. Będzie reprezentował Żędowice razem z Jerzym Kronczokiem (Stowarzyszenie Ziemia Strzelecka) i Joachimem Szostokiem (SLD/UP). Prawdopodobnie po Karolu Stasiu zajmie miejsce w komisji samorządności i porządku publicznego. Za każde posiedzenie komisji i udział w sesjach będzie otrzymywał po 85,06 zł.
  Na marcowej sesji rajcy Zawadzkiego będą także wybierali drugiego wiceprzewodniczącego rady, którym był do listopada Karol Staś.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Rozpoczynamy wojewódzki finał!

   Rozpoczynamy wojewódzki finał!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Gry On Line - Zagraj Reklama