Widzowie wybrali zabawy z bronią

  Widzowie wybrali zabawy z bronią

  Fot. Agnieszka Wawer-Krajewska

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Pierwszy film obejrzało 80 osób.

  Pierwszy film obejrzało 80 osób. ©Fot. Agnieszka Wawer-Krajewska

  Ruszył klub filmowy w strzeleckim domu kultury. W piątek wyświetlono "Miasto Boga".
  Pierwszy film obejrzało 80 osób.

  Pierwszy film obejrzało 80 osób. ©Fot. Agnieszka Wawer-Krajewska

  Co następnym razem

  Co następnym razem


  Komedia dokumentalna - "Zabawy z bronią" (Bowling for columbine)
  Reżyseria: Michael Moore, obsada: Michael Moore, Charlton Heston, Marilyn Manson.
  W tym roku film otrzymał Oscara w kategorii film dokumentalny. Był pierwszym od ponad 40 lat filmem dokumentalnym, który znalazł się w oficjalnym programie festiwalu w Cannes. Zdobył tam nagrodę jury. Otrzymał także Cezara - za najlepszy film zagraniczny oraz (jako pierwszy w historii) nagrodę od Stowarzyszenia Scenarzystów Amerykańskich.
  W 1999 w trakcie strzelaniny w Columbine High School w USA zginęło 12 osób. Czy musiało dojść do tragedii? Skąd fascynacja bronią, której ofiarami są Amerykanie? Czy odpowiedź o przyczyny nasilania się przemocy leży w łatwym dostępie do broni? Czy winni są politycy? Czy za ich działaniami stoi lobby związane z przemysłem zbrojeniowym? Dla Amerykanów ten film to oskarżenie i potępienie ich kultury strachu, która, uzbrojona po zęby, biega w amoku. Źródło - internet  Miejsc na widowni DK jest dwieście. Na seans przyszło osiemdziesiąt osób. - Uważam, że jak na pierwszy raz to świetny wynik - przyznaje Andrzej Wróbel, naczelnik wydziału kultury strzeleckiego urzędu miasta. - Na razie nie mamy swojego sprzętu, ale jak pomysł klubu zdobędzie uznanie i będzie frekwencja, pomyślimy o zakupie profesjonalnych urządzeń do wyświetlania filmów DVD. Wszystko zależy od widzów.
  "Miasto Boga" organizatorzy wypożyczyli z warszawskiej firmy, która ma prawo do udostępniania filmów szerokiej publiczności. Przed seansem widzowie otrzymali kartki, na których zaznaczali tytuły propozycji kolejnej projekcji. Najwięcej głosów dostał "Goodbye Lenin", niemieckiego reżysera Wolfganga Beckera, opowiadający o nostalgii za komunizmem. Ten film pokazany będzie 29 kwietnia.
  - To będzie swego rodzaju ciekawostka w rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej - mówi Wróbel. - Na przełomie kwietnia i maja planujemy organizację dni związanych z tą datą. Tymczasem już 1 kwietnia widzowie obejrzą drugi z listy wybranych przez nich filmów - "Zabawy z bronią" (patrz: ramka).
  KOMENTARZ

  Gadułom wstęp wzbroniony

  W kinie byłam, film zobaczyłam. Świetne kadry, wstrząsająca fabuła, ciekawie opowiedziana historia. Tylko... Zastanawiam się, czy oprócz ankiety z propozycjami tytułów na kolejne seanse nie powinno być ankiety pod tytułem "Jak będę się zachowywał na sali kinowej". Dla wszystkich, którzy zakreślą: będę głośno rozmawiał przez komórkę i głośno komentował film - trzeba wywiesić kartkę: Biletów brak.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Rozpoczynamy wojewódzki finał!

   Rozpoczynamy wojewódzki finał!

   Dowiedz się jaka postać stoi na strzeleckim rynku

   Dowiedz się jaka postać stoi na strzeleckim rynku

   Wybieramy Listonosza i Placówkę Pocztową Roku!

   Wybieramy Listonosza i Placówkę Pocztową Roku!

   Gry On Line - Zagraj Reklama