Standard wzrośnie, ceny nie

  Standard wzrośnie, ceny nie

  Magda Trepeta mtrepeta@nto.pl

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Od tygodnia placówka ma nowego dyrektora, a strzeleckie Starostwo Powiatowe, które sprawuje nadzór nad obiektem, chce je włączyć w sieć europejskich schronisk.
  W tym celu Waldemar Gaida, wicestarosta strzelecki, chce się spotkać w kwietniu z przedstawicielem niemieckiej firmy, która prowadzi sieć podobnych placówek w Europie. Na razie Niemcy wydają się zainteresowani annogórskim schroniskiem. Jeśli rozmowy przyniosą jakieś konkrety, starostwo złoży wniosek do jednego z funduszy zewnętrznych o dofinansowanie przebudowy placówki.

  - Chcemy uatrakcyjnić to miejsce jako bazę noclegową - tłumaczy Waldemar Gaida. - Mamy mocną konkurencję w postaci pobliskiego Domu Pielgrzyma oraz kwater prywatnych. Chcemy więc poprawić standard bez podnoszenia cen.
  Schronisko działa przez cały rok 24 godziny na dobę. Po remoncie i doposażeniu placówki starostwo chce tu organizować turnusy dla szkół i różnych organizacji oraz lekcje krajoznawstwa. Te plany są zbieżne z pomysłami Danuty Kupny, która od tygodnia pełni obowiązki dyrektora schroniska.

  - Ta placówka jest znana w innych województwach, ale nie słyszało o niej wiele osób z najbliższej okolicy, na przykład z powiatu krapkowickiego - tłumaczy Danuta Kupny. - Chcę się zająć promocją schroniska. W najbliższym czasie wybiorę się do okolicznych szkół, by przedstawić naszą ofertę. To nie ma być tylko noclegownia, ale miejsce, w którym można atrakcyjnie spędzić czas, na przykład realizować w parku krajobrazowym ścieżki edukacyjne.
  Nowa pani dyrektor ma 29 lat i mieszka w Górze Świętej Anny. Z wykształcenia jest nauczycielem oraz menedżerem sportu i organizacji imprez.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Rozpoczynamy wojewódzki finał!

   Rozpoczynamy wojewódzki finał!

   Dowiedz się jaka postać stoi na strzeleckim rynku

   Dowiedz się jaka postać stoi na strzeleckim rynku

   Wybieramy Listonosza i Placówkę Pocztową Roku!

   Wybieramy Listonosza i Placówkę Pocztową Roku!

   Gry On Line - Zagraj Reklama