Policja zobaczy więcej

  Agnieszka Wawer-Krajewska awawer@nto.pl

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Już wkrótce strzelecki dworzec PKS będzie obserwowany przez kamerę. - To dobrze, bo czasem jest tu bardzo nieprzyjemnie - mówią pasażerowie.

  Tam już są kamery

  Tam już są kamery


  Plac Żeromskiego, okolice Zespołu Szkół Ogólnokształcących, skrzyżowanie przy budynku OPS na ul. Krakowskiej, Osiedle Piastów Śląskich (dwie), targowisko (dwie), okolice postoju taksówek przy Rynku i ulica Dąbrowskiego.  Na dworcu grasują kieszonkowcy. Uczniowie dojeżdżający do szkół narażeni są na zaczepki, zdarza się, że złodzieje zabierają im telefony komórkowe czy pieniądze. Demolowane są ławki, rozbijane gabloty z rozkładami jazdy.
  - Dlatego zwróciliśmy się do gminy z propozycją, by ten teren też objąć monitoringiem - mówi Lech Łyżwa, komendant Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Op. - W innych punktach miasta dobrze się sprawdza.
  Rada gminy pomysł zaakceptowała. W budżecie na zamontowanie kamery, poprowadzenie kabli i dodatkowe urządzenia przeznaczono 50 tys. zł. PKS deklaruje, że dołoży się do inwestycji. Za dwa, trzy miesiące dyżurny w komendzie policji przez całą dobę na ekranie będzie obserwował stanowiska i teren wokół dworca.
  - Mamy swoją kamerę, ale nieprofesjonalną, przez którą widać płytę dworca - przyznaje Aleksander Patoła, prezes zarządu strzeleckiego PKS. - Ale ważne jest to, by na bieżąco sytuację na dworcu śledziła policja. W razie potrzeby może szybciej zareagować.
  Pasażerom nie przeszkadza, że będą obserwowani.
  - Lepiej być obserwowanym, ale za to bezpiecznym - przyznaje Daria Niepala z Niwek. - Szczególnie wieczorami nie jest tu przyjemnie, kręcą się różne typki. Przyznam, że gdy zimą wieczorem musiałam wracać sama z kursu prawa jazdy w Strzelcach, nieraz się bałam.
  Policja zaproponowała zamontowanie kamery także w okolicach starostwa powiatowego. Ta miałaby w polu swojego "widzenia" parking, gdzie zdarzają się kradzieże samochodów. Starosta czeka na kosztorys montażu urządzeń. Nie wyklucza, że pieniądze na sprzęt w kasie powiatu się znajdą.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Nauczyciel na Medal - w piątek koniec głosowania finału!

   Nauczyciel na Medal - w piątek koniec głosowania finału!

   Sportowiec Roku 2017 - zgłoś kandydata

   Sportowiec Roku 2017 - zgłoś kandydata

   Mamy bilety na Neo-Nówkę w opolskim Okrąglaku!

   Mamy bilety na Neo-Nówkę w opolskim Okrąglaku!