Nowa droga powstaje między Rozmierką a Rozmierzą

Nowa droga powstaje między Rozmierką a Rozmierzą

Radosław Dimitrow

Aktualizacja:

Nowa Trybuna Opolska

Nowa droga powstaje między Rozmierką a Rozmierzą
Nowa droga powstaje między Rozmierką a Rozmierzą

Mieszkańcy ulicy Polnej poczekają na asfalt do przyszłego roku. ©Radosław Dimitrow

Asfalt pojawi się na polach między Rozmierką a Rozmierzą. Do szczęścia zabraknie 200 metrów.
Drogowcy zaczną układanie asfaltu w Rozmierzy od strony ulicy Jemielnickiej. Będą przemieszczać się w stronę ulicy Polnej w Rozmierce. Obecnie biegnie tam nieutwardzona droga, z której korzystają przede wszystkim rolnicy dojeżdżający do pól.

Jazda samochodem nie jest tam możliwa ze względu na błoto i gigantyczne dziury. Po utwardzeniu drogi, nowy odcinek będzie stanowić spory skrót dla osobówek kursujących między Rozmierką a Rozmierzą (nowa droga będzie o blisko połowę krótsza od istniejącej).


Inwestycja nie rozwiąże jednak problemów mieszkańców kilku domów przy ulicy Polnej w Rozmierce, którzy od lat proszą, by gmina położyła asfalt przed ich posesjami - obecnie jest tam klepisko, a przed domami tworzą się ogromne kałuże.

Kłopoty mieszkańców to efekt ograniczeń nałożonych przez Fundusz Rozwoju Obszarów Wiejskich, który wyłoży dotację na ten cel. Cały odcinek, który nadaje się do utwardzenia liczy ok. 1,2 km. Tymczasem samorządy mogły starać się o pieniądze z funduszu na drogi o maksymalnej długości 1 km.

- W związku z tym podzieliliśmy inwestycję na dwie części - tłumaczy Józef Kampa, wiceburmistrz Strzelec Opolskich. - W tym roku przy wsparciu dotacji położymy kilometrowy odcinek asfaltu od strony Rozmierzy, a w przyszłym roku planujemy utwardzić pozostałe 200 metrów przy domach. Innego wyjścia nie było, bo pieniądze w budżecie są ograniczone.Poinformowaliśmy o tym rozwiązaniu mieszkańców i sołtysów.

Gmina rozstrzygnęła już przetarg na budowę nowej drogi. Inwestycja pochłonie 450 tys. zł z czego dotacja wyniesie blisko 300 tys. zł.

Prace mają zakończyć się jesienią tego roku.


Komentarze

Wszystkie komentarze (2) forum.nto.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Warto zobaczyć

Drum Fest 2015. Znamy gwiazdy festiwalu perkusyjnego!

Drum Fest 2015. Znamy gwiazdy festiwalu perkusyjnego!

 Oglądamy wapienniki

Oglądamy wapienniki