Jest już lista nominowanych do Laurów Ziemi Strzeleckiej

Jest już lista nominowanych do Laurów Ziemi Strzeleckiej

Radosław Dimitrow

Nowa Trybuna Opolska

W 2013 roku statuetki odebrali (od lewej):Marcin Murlowski - prezes OSP Raszowa, Piotr Smykała, Barbara Jakubik (mama Arkadiusza Jakubika w jego zastępstwie),

W 2013 roku statuetki odebrali (od lewej):Marcin Murlowski - prezes OSP Raszowa, Piotr Smykała, Barbara Jakubik (mama Arkadiusza Jakubika w jego zastępstwie), Ewa Ptok, Tadeusz Widera - dyrektor szkoły muzycznej, Józef Izydorczyk i Zdzisław Siewiera. ©Archiwum

Statuetki myśliwego będą wręczone po raz 16. Dostanie je pięciu zasłużonych mieszkańców.
W 2013 roku statuetki odebrali (od lewej):Marcin Murlowski - prezes OSP Raszowa, Piotr Smykała, Barbara Jakubik (mama Arkadiusza Jakubika w jego zastępstwie),

W 2013 roku statuetki odebrali (od lewej):Marcin Murlowski - prezes OSP Raszowa, Piotr Smykała, Barbara Jakubik (mama Arkadiusza Jakubika w jego zastępstwie), Ewa Ptok, Tadeusz Widera - dyrektor szkoły muzycznej, Józef Izydorczyk i Zdzisław Siewiera. ©Archiwum

Do odznaczenia nominowano 15 osób. Zostali oni wytypowani w pięciu różnych kategoriach.

- Tradycyjnie chcemy odznaczyć ludzi, którzy angażują się w życie społeczne, reprezentują na zewnątrz ziemię strzelecką lub przyczyniają się do jej rozwoju - mówi Marek Życzyński ze Stowarzyszenia Ziemia Strzelecka.

W kategorii działalność wychowawcza nominowani są: Alfred Feliks - prezes PTTK z Zawadzkiego, który od lat 70. XX wieku organizuje imprezy turystyczne; Teresa Furman - dyrektor szkoły podstawowej w Suchej oraz działacze koła łowieckiego "Jeleń" ze Strzelec Opolskich.

W kategorii kulturalnej kapituła nominowała: Teresę Chudalę - animatorkę kultury z Rozmierzy oraz zespoły muzyczne Silesia z Rozmierki oraz Centavia z Centawy, które na swoich kontach mają wiele nagród i wyróżnień.

W kategorii sportowej do nagrody aspirują: kluby sportowe UKS Strzelce Opolskie i Piast Strzelce Opolskie oraz Andrzej Damaszek ze Strzelec Opolskich - wieloletni trener i działacz sportowy.

W kategorii gospodarczej kapituła nominowała: Jana Patołę z Warmątowic - właściciela restauracji "U Jana"; Huberta Gordzielika - właściciela telewizji kablowej ze Strzelec Opolskich oraz Jana Dymka i Bogusława Biemera z Jemielnicy, którzy wspólnie prowadzą firmę dekarską.

Natomiast w kategorii działalność społeczna do laury nominowani zostali: Stefan Szłapa - komendant straży pożarnej w Strzelcach Opolskich, wicestarosta strzelecki Waldemar Gaida oraz Teresa Tiszbierek - wiceprezes Zarządu Głównego Związku OSP.
Nazwiska zwycięzców ogłoszone będą 12 kwietnia.

Komentarze (13)

Wszystkie komentarze (13) forum.nto.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Warto zobaczyć

Nasz Pupil - Włącz się do zabawy - wygraj gotówkę i pomóż potrzebującym zwierzakom!

Nasz Pupil - Włącz się do zabawy - wygraj gotówkę i pomóż potrzebującym zwierzakom!

Zobacz zdjęcia z opolskich studniówek

Zobacz zdjęcia z opolskich studniówek

Szukamy zakochanej pary Opolszczyzny!

Szukamy zakochanej pary Opolszczyzny!