Wienerberger kupił od spółki Lode zakład produkcyjny w Paczkowie

Oprac. Edh
Wienerberger kupił od spółki Lode zakład produkcyjny w Paczkowie Obecna na rynku polskim od 1995 roku firma Winerberger jest częścią globalnego koncernu Wienerberger AG.
Wienerberger kupił od spółki Lode zakład produkcyjny w Paczkowie Obecna na rynku polskim od 1995 roku firma Winerberger jest częścią globalnego koncernu Wienerberger AG. winerberger.in
Znany producent ceramicznych materiałów budowlanych będzie w Paczkowie produkował pustaki ceramiczne, przeznaczone na rynek Polski południowo-zachodniej.

14 stycznia br., Wienerberger kupił od grupy LODE cegielnię w Paczkowie, w południowo–zachodniej Polsce. - Zakup jest ważnym krokiem w kierunku poprawy dostępu do ceramicznych materiałów ściennych marki Porotherm inwestorom realizującym inwestycje budowlane na południu kraju. Oznacza nie tylko włączenie wydajnego zakładu w Paczkowie do organizacji Wienerberger Polska, ale także pozyskanie długoterminowych rezerw surowca. Kwota transakcji pozostaje tajemnicą handlową - informuje spółka w komunikacie prasowym.

„Polska jest jednym z najbardziej obiecujących rynków budownictwa mieszkaniowego w Europie - wyjaśnia strategiczne znaczenie przejęcia Heimo Scheuch, Prezes Zarządu Wienerberger AG. - Aktywność budowlana, przy solidnym wzroście gospodarczym i liczbie jednostek mieszkaniowych, która w porównaniu do innych krajów europejskich wypada poniżej średniej, już dziś charakteryzuje się trwałym wzrostem, a rynek wykazuje znaczący potencjał rozwoju w dłuższej perspektywie. Dodatkowo istotne jest, że polscy klienci chętnie wybierają pustaki ceramiczne. Dzięki gruntownym przygotowaniom sprawnie zintegrujemy z siecią naszych zakładów cegielnię, która już teraz efektywnie wykorzystuje swoje zdolności produkcyjne, i decydująco poprawimy obecność naszych produktów w tym ważnym, regionalnym rynku Polski”,

Wienerberger - obecna na rynku polskim od 1995 roku firma jest częścią globalnego koncernu Wienerberger AG, towarzyszącego budującym inwestorom od 1819 roku. 

Firma dostarcza kompleksowe rozwiązania do budowy domu, pozwalające na prowadzenie inwestycji według najwyższych standardów: ceramiczne cegły konstrukcyjne i pustaki stropowe Porotherm, dachówki ceramiczne Koramic oraz cegły klinkierowe Terca.

Misją Wienerberger jest tworzenie nowoczesnego budownictwa, przyjaznego dla środowiska i zdrowia mieszkańców. Efektem takiego podejścia jest e4 Brickhouse, czyli koncepcja budynku niemal zeroenergetycznego. Zrealizowany projekt e4 Brickhouse spełnia restrykcyjne wymagania Unii Europejskiej dla sektora budowlanego dotyczące zużycia energii, które wejdą w życie od 2021 roku. Symbol e4 określa cztery istotne dla firmy obszary:

  1. energy (energia): efektywny energetycznie projekt domu
  2. environment (środowisko): materiały budowlane przyjazne dla środowiska i stosowanie odnawialnych źródeł energii
  3. emotion and health (samopoczucie i zdrowie): przyjazny klimat i komfort życia
  4. economy (ekonomia): przystępne koszty budowy i eksploatacji
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: RPP zdecydowała ws. stóp procentowych? Kiedy obniżka?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska