Wojtkowska i Ozdoba zakończyły start w Baku

Opolanka Agata Ozdoba pożegnała się z turniejem dżudo w II rundzie.
Opolanka Agata Ozdoba pożegnała się z turniejem dżudo w II rundzie. Archiwum
Pierwsza odpadła w badmintonowym ćwierćfinale Igrzysk Europejskich, a druga w 1/16 finału turnieju dżudo.

Aneta Wojtkowska w Baku rywalizowała w mikście z Pawłem Pietryją. Po porażce i dwóch wygranych awansowali oni ze swojej grupy z 2. miejsca i dziś walczyli o miejsce w półfinale. Ich rywalami byli w ćwierćfinale Irlandczycy Sam i Chloe Magee, którzy w pierwszej części zmagań zanotowali trzy wygrane.

W pierwszym secie zacięta walka trwała od początku do końca, ale decydujące lotki padły łupem pary irlandzkiej, która triumfowała 21:18. Drugi set był już jednostronny. Biało-czerwoni szybko stracili dystans i przeciwnicy tylko go powiększali wygrywając 21:21. Wojtkowska z Pietryją tym samym zostaną sklasyfikowani na miejscach 5-8.

Z turniejem dżudo pożegnała się z kolei opolanka Agata Ozdoba. Wychowanka AZS-u Opole, obecnie reprezentuje AZS Wrocław, wydawała się mieć szanse na walkę o medale w kategorii 63 kg. W pierwszej rundzie Ozdoba pokonała szybko przez ippon Azerkę Nuriyyę Akhundovą.

W efekcie o czołową ósemkę Ozdoba zmierzyła się z Yarden Gerbi. W walce tej decydujące okazały się kary. Pierwszą złapała opolanka, potem sędziowie nałożyli równoczesną na obie dżudoczki, a minutę przed końcem znów ukarali Ozdobę. Tak też zakończyła się walka i to Izraelka znalazła się w ćwierćfinale, a Polka poza turniejem.