Wygrana Weegree AZS Politechniki Opolskiej 101:90 z Miastem Szkłą Krosno w meczu 16. kolejki Pekao S.A. 1 Ligi

Krzysztof Marcinkiewicz
Zdjęcie archiwalne.
Zdjęcie archiwalne. Wiktor Gumiński
Weegree AZS Politechnika Opolskiej wygrała 101:90 z Miastem Szkła Krosno w meczu 16. kolejki Pekao S.A. 1 Ligi. Dla podopiecznych Roberta Skibniewskiego była to 7. wygrana z rzędu.

Końcówka roku układa się po myśli opolskich zawodników. Wygrali 7 kolejnych spotkań z rzędu. O ile we wcześniejszych potyczkach grali z drużynami z drugiej połowy tabeli, to zespół z Krosna był przed 16. kolejką na 3 miejscu.

Akademicy zagrali świetny mecz. Obie drużyny od początku były nastawione niezwykle ofensywnie, przez co spotkane przez 3 kwarty było bardzo wyrównane. Po 30 minutach gry był remis 72:72, jednak w ostatniej odsłonie podopieczni Roberta Skibniewskiego wrzucili piąty bieg i odjechali rywalom.

Najskuteczniejszy w opolskiej drużynie był Jakub Kobel, który rzucił 22 punkty. W zespole rywali wyróżniali się natomiast Przemysław Wrona (24) i Myles Rasnick (21).

Wygrana z Miastem Szkła Krosno pozwoliła Weegree AZS wskoczyć na 4. miejsce w tabeli z 27 punktami na koncie. Tyle samo mają Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz i Sensation Kotwica Kołobrzeg. Liderem jest Górnik Zamek Książ Wałbrzych, z którym opolanie zmierzą się w najbliższej kolejce. Mecz odbędzie się w sobotę 30 grudnia o godzinie 18.00.

Weegree AZS Politechnika Opolska- Miasto Szkła Krosno 101 : 90 (23:25, 29:25, 20:22, 29:18)
Weegree AZS: Kobel (22), Reid (15), Jodłowski (15), Kaczmarzyk (9), Rutkowski (15), Lis (13), Białachowski (10), Maciejak (5), Wójcicki, Salkiewicz
Miasto Szkła: Stankowski (14), Rasnick( (21), Jankowski (11), Wrona (24), Zagórski (8), Łajak (4), Sobiech (3), Griszczuk (3), Jaworski